Ana Sayfa / GÜNDEM / AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı Ağrı’da

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı Ağrı’da

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Hayati Yazıcı Ağrı’da . Yazıcı Ağrı’ya çeşitli temaslarda bulunmak üzere sabah saat 10.30 sıralarında Ağrı Ahmedi Hani Havalimanına özel bir uçakla iniş yaptı. Genel başkan yardımcısı Hayati Yazıcı’yı havalimanında Ağrı AK Parti Milletvekili Cesim Gökçe, AK Parti İl Başkanı Kemal Atmaca ve çok sayıda partili karşıladı.

Atatürk kongre ve kültür merkezinde yapılacak olan toplantı için saat 11.30 civarında salona gelen Yazıcı şunları söyledi “Çok değerli  yol arkadaşlarım, saygı değer Ağrı’lılar halk oylaması çalışmalarımız kapsamında Ağrı’da sizlerle birlikte olmaktan duyduğum keyifle hepinizi sevgiyle saygıyla selamlıyorum. “dedi.

Yazıcı konuşmasının 2 bölümden oluşacağını bunlardan birinin AK Parti’nin varoluş süreci ve 16 Nisanda yapılacak olan referandum halk oylaması hakkında olacağını söyleyip devam etti.  “ Değerli kardeşlerim birlikte yola çıktık, 14
Ağustos 2001’de yola çıkarken hep birlikte şunu söyledik “Lambaları Yakın Türkiye Aydınlansın” bunu nerede söyledik,  Ankara’da Bilkent otelde.  AK Parti’nin kuruluşu kamuoyuna deklare edilirken bazı sloganlarımız vardı. “Yakın Lambaları Türkiye Aydınlansın” bir başka slogan “Aydınlığa Açık Karanlığa Kapalı” bir diğer üçüncü sloganımız vardı “Her şey Türkiye İçin” hala da devam ediyor. Bütün bu sloganların içi doludur, bu sloganların içinde Türkiye’nin yaşadığı sorunların bir özeti var, karanlık günler, siyasete siyaset kurumuna olan güvensizlik, dibe vurmuşluk altın günleri farklı, hükümetin günleri farklıydı.  İnsanlar kümelenmiş ortamda güven kalmamış dolayısıyla herkes bunların önüne geçecek bir lider ve kadro arıyordu. Faili meçhuller vardı, insanların yaşamları tehdit ve tehlike altındaydı. Böyle bir Türkiye vardı işte.”diye konuştu.

“Yakın Lambaları Aydınlansın Türkiye” Dedik !

Yazıcı “Bu sorunların tümünü ifade etmek üzere “Yakın Lambaları Aydınlansın Türkiye” dedik. Aydınlığa açık karanlığa kapalı bir Türkiye. Bakın bizim partimizin logosu da ampul, aydınlatıcı olması dolayısıyla karanlık hiçbir kapı bırakmayacağız, her şeyi açıkta, şeffaf, hesap sorulabilir ve hesap verebilir bir şekilde. Demokrasinin özüde budur, halk iradesinin halk egemenliğinin gereği budur. Her şey Türkiye için söyleminin içinde çok büyük derinlik var. Bu öyle basit bir cümle değil bunları biliyorsunuz ve ben tekrar söylüyorum. Hepiniz değişik kademelerde AK Parti teşkilatlarında görev yaptınız ve halen çalışmalarınız devam ediyor. Her şey Türkiye kelimesinin içinde birlik ve bütünlük var, Şimdi Türkiye’ye topyekün bir bakış var bu söylendi ve onu ifade ediyor. Her şey Türkiye İçin söyleminin içerisinde bugün itibariyle 80 milyon Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı hiçbir ayrım yapmadan, etnik köken ayrımı yapmadan, mezhep farklılığı gözetmeden, felsefi düşünce ayrımına sapmadan bizatihi insan olmasından kaynaklanan kardeşliğimize güçlü bir inanç var.”dedi

Türkiye’deki Sorunların Hepsini Biz Üstlendik !

Eski Türkiye’den bahseden Yazıcı ” O zaman ki Türkiye’yi aldık sorunlarını üstlendik ve bugüne taşıdık. Her Birinizin AK Parti teşkilatında görev alan pozisyonu ne olursa olsun her bir kardeşimizin Türkiye’ye sağladığımız kazanımlarda çok büyük payı var, katkısı var ve emeği var. Değişimleri birlikte yaptık ve biz bir aileyiz, çekirdek ailemiz var eşimiz, çocuklarımız, anne, baba, hala, dayı ve teyze bunlar önemli ama bizim bir de siyasi ailemiz var. İşte bu siyasi ailenin ismi AK Partidir.
AK Parti milletin değerlerini gözeten, milletin çizdiği rotada göreve başlayan ve devam eden bir partidir. Çünkü bu partinin rengini millet oluşturuyor, desenini millet belirliyor, rotamızı millet çiziyor onun için ve yola çıkarken milletimize söylediklerimiz var. Ülkemizde çok partili siyasi hayata geçiş sürecinde söz sizin denmişti, o bizim başımızın üstüne, tabi bir şey daha ilave ettik kararda sizin dedik. sizin gündeminiz neyse hükümetin gündeminde de o olacak kimsesizlerin sessiz yığınların sesi olacağız dedik. Asla bunu unutmadık, bu söylemimiz meydanlarda kampanya süreçlerinde yankılanıp kaybolup giden sesler olmadı. Hep Kalıcı oldu, ajandamızın başında, çalışma defterimizin önünde bunlar hep canlılığını muhafaza etti.”dedi.

Vatan Toprağında Yaşayan Her Bireyin Sorunu İle Biz Sorumluyuz !

Yazıcı konuşmasının sonunda ” Türkiye’de 50-60 dolayında siyasi parti var. Kuzeyde, Güneyde, Marjinal, İdeolojik, Irkçı, Terörden yana bir sürü parti var. Her Parti kendini bulunduğu konumda tanımlar. Biz partiler yelpazesinde halkın durduğu, milletin durduğu yerde bir partiyiz. Hedef kitlemiz 80 milyonun tamamı, halkımız bize yönetim sorumluluğunu verdiği andan itibaren 780 bin kilometre Vatan toprağında yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı her bireyin sorunuyla sorumluyuz.”dedi.

Bakan Yazıcı konuşmasının ardından partililer ve çocuklar ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

HÜDA PAR’dan Ağrı Haber Gazetesi’ne ziyaret

HÜDA PAR Ağrı İl Başkanı Şaban Gökhan ve yönetimi kentte yayın hayatını sürdüren Ağrı Haber …