Ana Sayfa / GÜNDEM / AK PARTİ AĞRI MİLLETVEKİLİ CESİM GÖKÇE’DEN KURTULUŞ MESAJI

AK PARTİ AĞRI MİLLETVEKİLİ CESİM GÖKÇE’DEN KURTULUŞ MESAJI

MİLLETVEKİLİ GÖKÇE’DEN KURTULUŞ MESAJI

AK Parti Ağrı Milletvekili Cesim Gökçe, Ağrı’nın düşman işgalinden kurtarılışının 98. Yıl dönümü nedeni ile bir mesaj yayınladı.

Ağrı merkez ve ilçelerinde törenle kutlanmaya başlanan kurtuluş törenleri öncesinde bir mesaj yayınlayan Milletvekili Gökçe, geçmiş dönemlerde yaşananlara vurgu yaptı. Birlik ve beraberlik çağrısında bulunan Milletvekili Gökçe “Ağrı ilimiz ve İlçelerinin düşman işgalinden kurtuluşunun 98’ inci yıl dönümüdür. Ağrı İlimiz 15 Nisan 1918 tarihinde Rus işgalinden birlik içinde verilen mücadele neticesinde kurtarılmıştır. Uğranan Zulüm karşısında esarete ve işgale alışmamış olan ve bunu kabullenemeyen yürekli ve imanlı halkımız, 15 Nisan 1918’ de kurtuluş meşalesini Ağrı Dağı’nın doruklarından yakarak, özgürlüğünü kazanmıştır.Bu eşsiz coğrafyada yüzyıllarca beraberlik ve kardeşlik içinde birlikte yaşamış, vatanı ve özgürlüğü için cephelerde savaşmış; bu uğurda sayısız şehit ve binlerce gazi çıkartmış olan bir vatanın evlatları olarak, Ülkemiz için bugünde her zamankinden daha çok fedakârlıklara katlanmak mecburiyeti ile karşı karşıyayız. Ülkemizin her türlü işgalden korunması ülküsünde gösterilecek her türlü gayrette birlik ve bütünlüğümüzün korunması asıldır. Bin küsur yıllık müşterek bir tarih ve coğrafya bilinciyle her türlü farklılıklarımıza rağmen insan üst kimliğiyle her birimizin adalet, özgürlük ve eşitlik duygularını tatmin edecek anlayışla mücadelemize hep birlikte devam etmek durumundayız. Bu duygu ve düşüncelerle bütün şehitlerimizi bir kere daha rahmetle, gazilerimizi de şükranla anıyor, ülkemiz için birlik beraberlik, tüm insanlık için barış ve kardeşlik temenni ediyorum” dedi.

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

AİÇÜ Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT’un 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı İçin Yayınlamış Oldukları Kutlama Mesajı

Vatan topraklarının işgal tehlikesi altında olduğu bir dönemde Aziz Milletimizin 19 Mayıs 1919’da Samsun’dan yaktığı …