Ana Sayfa / GÜNDEM / AK Parti Ağrı Milletvekili Cesim Gökçe ” Şimdi Evet Demenin Zamanı Gelmiştir ! “

AK Parti Ağrı Milletvekili Cesim Gökçe ” Şimdi Evet Demenin Zamanı Gelmiştir ! “

AK Parti Ağrı Milletvekili Cesim Gökçe 16 Nisanda yapılacak olan Referandum öncesi Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. 

Gökçe” 2000 li yıllarda başlayıp 15 temmuz la taçlanan değişim/dönüşüm süreci solun konforunu darmadağın etti. Sol giderek statükoya yanaştı.Eşitlik, adalet ve özgürlük dalgasına iştirak etmek yerine,”muhalif” ve “devrimci” birikimini bu alana sunmak yerine, karşısında yer aldı.Sosyalisti,Kemalisti, özgürlükçüsü, liberali, yeşilcisi,silahlısı, silahsızı vb.ile neredeyse topyekün bir tavır sergilediler.Kapitalizmden farklı ve özgün birşeyler ürettiği kabul edilen sosyalis dünya sisteminin iskambil kağıdından bir kule gibi çökmüş durumda.Şimdi artık”devrimci”olan sol değil,sağdır.Şimdi özgürlük, adalet, bağımsızlık, kardeşlik bayraklarıyla dünyayı dönüştürmek isteyen sağdır.15 temmuz devrimi bunun ıspatıdır. Üstelik şiddete başvurmadan demokratik usullerle gerçekleştirmek isteyen sağ, muhafazakar kitlelerdir.üstelik gerçekçi bir zeminde, her her türlü acı, keder, efsane, masal ve umudumuzun olduğu doğulu müslüman bir zeminde yapmak istiyoruz. Sosyalistler eğer gerçekten “devrimci”iseler,bu özgürleşme dalgasını ıskalamazlar. Ona katılır, onu derinleştirmeye,çoğaltmaya  çalışırlar. 15 Temmuz siyasette şiddet kapısıda darbe güzergahı da kapatmıştır.Demokratik siyaset diyerek şiddet/darbe şövalyelerinin kabuslarına çöktü. Şimdi Anayasa değişikliğine evet demenin zamanı gelmiştir. Derinden gelen ve bizi yüz yıllık vesayet rejiminden kurtaran 0 ruh,hazırdır.”dedi.

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

AİÇÜ’de Kızılay Giyim Mağazası Açıldı

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi (AİÇÜ) ile Türk Kızılayı Genel Başkanlığı’nın ortak girişimiyle, öğrencilerin farklı giyim …