Ana Sayfa / GÜNDEM / Ak Parti Ağrı İl Başkanı H. Kemal Atcama, Dicle Haber Ajansına kendisi hakkında iftira dolu açıklamalarda bulunan DBP Ağrı İl Başkanı Necmettin EFE’ye yalan ve iftiralarından dolayı kınayan bir açıklaması yaptı.

Ak Parti Ağrı İl Başkanı H. Kemal Atcama, Dicle Haber Ajansına kendisi hakkında iftira dolu açıklamalarda bulunan DBP Ağrı İl Başkanı Necmettin EFE’ye yalan ve iftiralarından dolayı kınayan bir açıklaması yaptı.

Dicle Haber Ajansına yaptığı açıklamada Ak Parti İl Başkanı Kemal Atmaca yı Esedullah adlı örgüte silah yardımı yapmakla suçlayan Dbp Ağrı İl Başkanı Necmettin Efe’ye ak parti il başkanı kemal atmacadan yalanlama.
Daha öncede onur ve haysiyetimize yönelik edep sınırlarını zorlayan ifadelerle taciz eden saldırıda bulunan Dbp İl Başkanı Necmettin Efe’ye suskunluğumuz korkmamızdan yada çekinmemizden değil tamamen edebimizdendi.
Ama bu akıllara ziyan açıklamanın sessizce geçiştirilmesi söz konusu olamaz.Bahse konu haberde iddia edildiği gibi şahsıma ait yada içinde bulunduğum herhangi bir araçta ruhsatsız bir silah yakalanmış olması hadisesi asla gerçeği yansıtmamaktadır ki bahsettikleri örgütün adını bile bilmemekteyim.Açık ve net bir şekilde ifade etmek istiyorum ki iddia ıspat ister ve bu iftirayı şahsıma yönelten Necmettin Efe bunun ıspatıyla mükelleftir şayet ıspat etmessede en amiyane tabiriyle alçaktır, çünkü bu tavır alçakcadır.
Ağrı da zaman zaman asayiş uygulamaları yapılmakta ve ruhsatsız silahlarda yakalanmaktadır ama şahsıma ait yada içinde bulunduğum herhangi bir araçta böyle bir hadise vuku bulmamıştır.Ki Ağrı daki rutin aramalardaki yakalamalarda iddia edildiği gibi örgütsel destek çapında olmayıp münferit hadiselerdir.
Terörün öbeğinde olan bir ismin siyasi temsilcilerinin bile yıllarca askere ,polise kurşun sıkmış hendek siyasetinden beslenmiş Türkiye yi bir kaos ortamına dönüştürme gayretinde savaş çığırtkanlığı yapan paçalarından terör ve örgüt akan bu şahsiyet’in hakkımızdaki iddiası ne kadar gerçekçi olabilir ?
Necmettin Efe’ yaptığı açıklamada şahsımıza bir soru yöneltiyor
‘’Bir siyasetçinin örgütle ne işi olur’’
Sayın Efe bu sorunun gerçek muhatabı sizsiniz sırtını Pyd’ye Pkk ‘ya,Ypg ye dayadığını açıkça deklare eden in organik bağlantınızın olduğu eş genel başkanının açıklamaları ışığında aynı soruyu ben size yöneltiyorum . Sayın Efe bir siyasi partinin il başkanının terörle ve terör örgütüyle nasıl bir ilişkisi olabilir neden buna ihtiyaç duyar lütfen siz cevaplarmısınız kamuoyunu da aydınlatmak adına.Temsil noktasında siyaset yapan ve yıllarca askere,polise karşı silah sıkanların var olduğu yapıda ne işiniz var?
Yine aynı açıklamada kurum ve kurum amirlerine baskı oluşturduğumuz iddia edilmiş.Sayın Efe zahmet edip bu meseleyi kurum amirlerine danışmış olsaydı sanırım alacağı cevap bugüne kadar herhangi bir temsil noktasında siyaset yapanların aksine,bürokrasinin rahat bir nefes aldığı ve bu sebeple bizlere defaatle teşekkür ettiklerini öğrenmiş olacaklardı.
Netice olarak iliklerine kadar teröre bulaşmış ve o dili iyi bilen sayın il başkanını ıspata davet ediyor ,bir siyasi parti il başkanının terörle neden bu denli içli dışlı olduğu neden buna ihtiyaç duyduğu sorusunun cevabını da merakla bekliyoruz.

adadsfsd

 

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

AİÇÜ Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT’un 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı İçin Yayınlamış Oldukları Kutlama Mesajı

Vatan topraklarının işgal tehlikesi altında olduğu bir dönemde Aziz Milletimizin 19 Mayıs 1919’da Samsun’dan yaktığı …