Ana Sayfa / GÜNDEM / AK Parti Ağrı Belediye Başkan Adayı Savcı Sayan Oldu

AK Parti Ağrı Belediye Başkan Adayı Savcı Sayan Oldu

Aldığımız bilgiler doğrultusunda, Savcı Sayan Ak Parti Ağrı Belediye Başkan Adayı oldu.

Akşam saatlerinde sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımların ardından yetkililerden aldığımız bilgiler doğrultusunda Savcı Sayan’ın AK Parti Ağrı Belediye Başkanı Adayı olduğu yönünde.

Ak Parti Ağrı Belediye Başkan Adayı Savcı Sayan Kimdir?

1971 yılında Ağrı’nın Tutak ilçesinde dünyaya gelmiştir. 24 çocuklu ailenin 12. çocuğu olan Sayan, ilk okulu doğup büyüdüğü ilçede, orta okulu Muş Malazgirt’te, Liseyi ise yine doğuğp büyüdüğü Ağrı Tutak’ta okumuştur. 

Üniversite tahsilini İktisadi ve İdari Bilimler Fakultesi’nde tamamlayan Sayan, Pedagojik Formasyon alarak eğitimini tamamlamış ve bazı okullarda öğretmenlik yapmıştır. 1996-2000 yılları arasında Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl ve ilçe gençlik kollarında MYK üyeliği gerçekleştirmiştir. 

12 Eylül darbe sürecinde kapatılan CHP Gençlik Kolları’nın 1996 yılında yeniden aktifleştirilmesinde pay sahibi olan Sayan, Ağrı’da CHP il ve ilçe başkanlıklarında bulunmuştur. 

Yazarlık deneyimi de bulunan Savcı Sayan’ın, bazı makaleleri dergi ve gazetelerde değerlendirilmiştir. 

Doğu ve Güney Doğu Anadolu yörelerinde Töre cinayetleri, Kadınların Eğitimleri konularında çeşitleri çalışmaları mevcuttur. Bazı Sivil Toplum Kuruluşlarına üyedir.

Savcı Sayan, 2015 yılında seçimlerinde AK Parti’den milletvekili adaylığını, “Türkiye yol ayrımında. Tercihimi ben memleket meselesinden yana koyarak AK Parti’den aday adayı oldum.” sözleriyle duyurmuştur

Hakkında MURAT HANÇER

Ayrıca Haberler..

Diyadin’de sel can aldı : 4 ölü

Ağrı’nın Diyadin ilçesinde etkili olan selde 2’si çocuk, 4 kişi hayatını kaybetti. Ağrı‘nın Diyadin ilçesinde etkili olan …

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.