AİÇÜ’de Global Women’s Breakfast-2022 Etkinliği Düzenlendi

AİÇÜ’de Global Women’s Breakfast-2022 Etkinliği Düzenlendi

ABONE OL
17 Şubat 2022 17:35
AİÇÜ’de Global Women’s Breakfast-2022 Etkinliği Düzenlendi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’nde (AİÇÜ) Küresel Kadınlar Kahvaltısı-2022 (IUPAC-Global Women’s Breakfast-2022) etkinliği gerçekleştirildi.

Birleşmiş Milletler “Bilimde Kadınlar ve Kız Çocukları Günü” ile bağlantılı olarak her yıl Şubat ayında gerçekleşen ve bu yılki teması “Bilimde Çeşitliliği Güçlendirmek’’ olan Küresel Kadınlar Kahvaltısı-2022 (IUPAC-Global Women’s Breakfast-2022) etkinliği, AİÇÜ Merkezi Araştırma ve Uygulama Laboratuvarı Konferans Salonu’nda düzenlendi.

Onursal başkanlığını AİÇÜ Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT’un yaptığı etkinliğe Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Önder ŞİMŞEK ve Prof. Dr. Faruk KAYA, Ankara Üniversitesi’nden Prof. Dr. Arzu BEŞİKÇİ ve akademisyenler katıldı.

Etkinliğe online olarak katılan Rektör Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT, bilimde cinsiyet eşitliğinin önündeki engelleri kaldırmayı amaçlayan etkinlikle kadın ve erkeklerden oluşan aktif bir ağın pekişeceğini, bunun da bilimsel çalışmalarda fikir ve stratejilerin etkin bir şekilde paylaşılması için yerel, bölgesel ve uluslararası ölçekte toplulukların oluşumunu kolaylaştıracağını söyledi. Prof. Dr. KARABULUT, “Gerek ülkemizde gerekse üniversitemizde kadın akademisyen sayılarının hızlı bir artış göstermesi memnun verici düzeydedir. Ayrıca son yıllarda üniversiteli olan gençlerimizin yarıdan fazlasının bayan kardeşlerimizin oluşturmasını da çok önemsediğimi vurgulamak istiyorum” dedi.

Etkinlikte, AİÇÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Önder ŞİMŞEK “Genç Kadın Araştırmacılar İçin Kariyer Planı Önerileri”, Ankara Üniversitesi’nden Prof. Dr. Arzu BEŞİKÇİ “Uluslararası Bilimsel Ortaklık Önerileri” ve AİÇÜ Meslek Yüksekokulu’ndan Dr. Öğr. Üyesi Akın AKINCIOĞLU, “Kadınların Bilimdeki Aktif Rolünün Önemi” konuları üzerine birer konuşma yaptılar.

 

 

 

 

 

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    300x250r
    300x250r
    Ağrı Haber, Ağrı Haberleri, Ağrı Haber Gazetesi