AİÇÜ Rektörü Prof. Dr. KARABULUT, 2022-2023 YÖK Akademik Yılı Açılış Törenine Katıldı

AİÇÜ Rektörü Prof. Dr. KARABULUT, 2022-2023 YÖK Akademik Yılı Açılış Törenine Katıldı

ABONE OL
12 Ekim 2022 17:00
AİÇÜ Rektörü Prof. Dr. KARABULUT, 2022-2023 YÖK Akademik Yılı Açılış Törenine Katıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

2022-2023 Yükseköğretim Akademik Yılı Açılış Töreni, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın teşrifleriyle Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

2022-2023 Yükseköğretim Akademik Yılı Açılış Törenine TBBM Başkanı Prof. Dr. Mustafa ŞENTOP, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat OKTAY, Bakanlar, YÖK Başkanımız Prof. Dr. Erol ÖZVAR, YÖK Üyeleri, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT, Üniversite Rektörleri, Büyükelçiler, farklı üniversitelerden akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

YÖK Akademik Yılı Açılış Töreninde konuşan Cumhurbaşkanımız Sayın ERDOĞAN “Üniversitelerimizin 2022-2023 Akademik Yılı açılış töreni münasebetiyle sizleri Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde ağırlamaktan büyük bir memnuniyet duyuyorum. Milletin evine, bu gazi mekâna hepiniz hoş geldiniz. Yeni akademik yılın ülkemiz, milletimiz özellikle de sevgili öğrencilerimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Gençlerin yükseköğretime erişimini kolaylaştırmak için devletin tüm imkânlarını seferber ettiğini belirten Cumhurbaşkanımız Sayın ERDOĞAN, “Birileri bizimle dalga geçti. Biz, 76 üniversiteden 209 üniversiteye çıkarken, ‘ne gerek var’ dediler. Ama bilmiyorlardı ki bugün Ağrı’da, Iğdır’da, Muş’ta, Kars’ta üniversite olmazsa, oradaki yavrularımız, gençlerimiz nerede üniversite tahlisini yapacak? Parası, pulu, imkânı varsa Ankara’ya, İstanbul’a gelecek, yoksa üniversite okuyamayacak. Ama şimdi profesörlerimiz, doçentlerimiz, tüm akademisyenlerimiz Anadolu’nun farklı şehirlerine gidiyor ve yavrularımızı evlerinin yanı başındaki üniversitelerde okutuyor. Ufuk budur, ufkunuz varsa işte bu nesli yetiştirirsiniz. Ufkunuz yoksa o zaman yapılacak herhangi bir şey de yok. Geçmişte Güneydoğu’ya ve Doğu’ya hocaların nasıl gideceği konusunda sıkıntı yaşandığı hepimiz biliyoruz. Şimdi ise 26’dan 59’a çıkardığımız havaalanı sayısıyla hocalarımız Ağrı’ya, Kars’a ve Muş’a uçakla rahatlıkla gidebiliyor. Böylelikle eğitimi öğrencilerimizin ayağına kadar götürdük” diye konuştu.

 

 

 

 

 

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    300x250r
    300x250r
    Ağrı Haber, Ağrı Haberleri, Ağrı Haber Gazetesi