Ana Sayfa / GÜNDEM / Rektör Karabulut’un 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Mesajı

Rektör Karabulut’un 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Mesajı

 

30 Ağustos, bağımsızlık inancımızı, hür ve müstakil yaşama kararlılığımızı tüm dünyaya bir kez daha ilan ettiğimiz Büyük Zafer’in yıl dönümüdür. Bu zafer, tarihe gömülmek istenen bir milletin, adeta küllerinden yeniden doğuşunun, uçurumun kenarından dönerek kendisine yeni bir yol çizişinin ifadesidir.

96 yıl önce bugün ecdadımız, uğrunda büyük bedeller ödeyerek, bizlere şanlı bir zafer armağan etmiştir. Bu eşsiz zaferin tek kaynağı, birbirine kenetlenmiş bir milletin vatanına, özgürlüğüne ve değerlerine olan aşkı ve inancıdır.

Bu duygular milletimizi hep güçlü ve dimdik ayakta tutmuş, kurduğumuz devletlerin dünya tarihine yön vermesine imkân sağlamıştır. Bu gün için bize düşen ise, Cumhuriyetimize ve kazanımlarına hassasiyetle sahip çıkarak, ülkemizi medeniyet yarışında en üst sıralara taşımak, bizi millet yapan yüksek değerlerimizi daima canlı tutarak, yüceltmeye devam etmektir. Aynı zamanda bizden sonraki nesillerin gurur ve onur duyacakları bir Cumhuriyet bırakmak en önemli hedefimiz olmalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal’i, silah arkadaşlarını, kahraman şehitlerimizi, ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyorum.

Hakkında MURAT HANÇER

Ayrıca Haberler..

Ağrı’nın sevilen simalarından gazetemize ziyaret

Ağrı’nın önde gelen ailelerinden Yıldırım Hatunoğlu ve Canip Erat Ağrı Haber Gazetesi imtiyaz sahibi ve …

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.