Ana Sayfa / GÜNDEM / Aiçü Kros Takımından Önemli Başarı

Aiçü Kros Takımından Önemli Başarı

AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİ KROS TAKIMINDAN ÖNEMLİ BAŞARI

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Bayan ve Erkek Kros Takımı, Türkiye Üniversiteler Kros Şampiyonası’nda Türkiye ikincisi oldu. 

Rektör Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT, hem erkek hem de bayan kategorilerinde Türkiye 2’ncisi olan üniversite atletizm takımı sporcularını tebrik etti. Ağrı’nın her zaman önemli atletler yetiştirdiğini ifade eden Rektör Prof. Dr. KARABULUT,   atletizmde geçmişte olduğu gibi yeni yarışmalarda da büyük başarıların geleceğine inandığını söyledi.   

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen Üniversiteler Kros Şampiyonası 25 Mart 2017 tarihlerinde Aydın’ın Kuşadası ilçesinde yapıldı. Şampiyonaya, 21 üniversiteden 127’si bayan toplam 277 sporcu katıldı. Kuşadası Adagöl Kros parkurunda gerçekleştirilen yarışmada, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesinden kızlarda ve erkeklerde 6’şar sporcu yer aldı. 

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’ndan Yrd. Doç. Dr. Yaşar ÇORUH yönetimde ve Yrd. Doç. Dr. Metin BAYRAM antrenörlüğünde şampiyonaya katılan sporcular, erkek ve bayan kategorilerinde takım halinde Türkiye 2’ncisi oldu.  Müsabakalarda bayanlar 5 bin kilometrede ferdi koşuda Yayla KILIÇ üçüncü olurken,   Erkeklerde ise 10.000 metre ferdi koşularda Ramazan KARAGÖZ dördüncü sırada yer aldı. 

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

AĞRI BELEDİYESİ KAR ÇALIŞMALARINI ARALIKSIZ SÜRDÜRÜYOR

Ağrı Belediyesi etkili olan kar yağışının ardından şehir merkezi ve mahallelerde kar çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. …