Ahmed-i Hani Kültür, Sanat ve Turizm Festivali Sona Erdi

Ahmed-i Hani Kültür, Sanat ve Turizm Festivali Sona Erdi

ABONE OL
7 Ağustos 2017 09:04
Ahmed-i Hani Kültür, Sanat ve Turizm Festivali Sona Erdi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ağrı’da düzenlenen Ahmed-i Hani Kültür, Sanat ve Turizm Festivali sona erdi.

İnegöl Belediyesinin katkılarıyla Doğubayazıt Belediyesi tarafından ilçe merkezi ve İshak Paşa Sarayıçevresindeki alanlarda düzenlenen ve 3 gün süren festivalin son gününde çeşitli etkinlik ve yarışmalar yapıldı.

Program kapsamında stadyumda “gençlik oyunları”, “uçurtma şenliği” ve “Ahmed-i Hani minikler futbolturnuvası” gerçekleştirildi. Renkli görüntülere sahne olan yarışmalarda dereceye girenlere çeşitli ödüller verildi.

Doğubayazıt Belediye Başkanvekili Kaymakam Ulaş Akhan, yaptığı açıklamada, festival ile ilçenin kültürel, turizm ve coğrafi güzelliklerini tanıtmayı amaçladıklarını söyledi.

Yoğun katılımla festivalin gerçekleştirildiğini ifade eden Akhan, “Bakanlarımız, milletvekillerimiz, yazarlar ve sivil toplum örgütleri festivale ilgi gösterdiler. Doğubayazıt geçmişte olduğu gibi yine de bölgenin parlayan bir yıldızı olduğunu tüm Türkiye’ye göstermiş oldu.” dedi.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Muhsin Bulut da festivalin bölge turizmine ciddi katkılar sunduğunu belirtti.

Festivali düzenleyen Doğubayazıt Belediyesi ile festivale katılan Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’a, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’ya ve diğer yetkililer ile katılımcılara teşekkür eden Bulut, “Doğubayazıt, Ağrı ülke gündeminde ciddi yer almıştır. Tanıtım açısından oldukça faydalı bir etkinlik olmuştur. Bakanımızın ilimizle ilgili ciddi yatırım talimatları oldu. İnşallah nice güzel festivaller diliyorum. Bu festivaller birliğimizin, kardeşliğimizin ve huzurumuzun teminatı olarak kendini ortaya koymaktadır.” dedi.

Festival, “Grup Tillo” konserinin ardından havai fişek gösterisiyle sona erdi.

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


    HIZLI YORUM YAP

    300x250r
    300x250r
    Ağrı Haber, Ağrı Haberleri, Ağrı Haber Gazetesi