Ana Sayfa / GÜNDEM / Ağrı’ya Kayak Tesisi Müjdesi

Ağrı’ya Kayak Tesisi Müjdesi

Ağrı Valisi Musa Işın, uzun zamandır atıl durumda bekleyen Eleşkirt İlçesindeki Güneykaya Kayak Merkezinin yeniden yapılacağını açıkladı.

Bubi Dağı ve Güneykaya Kayak Merkezinde incelemelerde bulunan Ağrı Valisi Musa Işın, “Şehir Merkezimizde Küpkıran Kayak Tesislerimiz var. Halkımız buraya yoğun bir ilgi gösteriyor. Ancak burası tek başına talebi karşılamıyor. Dolayısıyla kışın çok yoğun kar yağışının olduğu ilimizde kış sporlarına yönelik yatırımların yapılması gerekiyor. Valilik olarak daha önce Bubi Dağı ve Güneykaya Kayak Merkezi’ne yönelik çalışmalarımız vardı. Yaptığımız son değerlendirmelerin neticesinde uzun zamandır atıl vaziyette duran Güneykaya Kayak Merkezini yeniden hizmete sunmaya karar verdik” dedi.

YENİ SEZONDA HİZMET VERECEK

Vali Işın, “Kent Merkezine 45 kilometre uzaklıkta bulunan ve daha önce hizmet vermiş olan kayak tesislerimiz bir takım sorunlardan dolayı kullanılamaz hale gelmiş. Yaptığımız incelemeler ve değerlendirmeler sonucunda buranın yeniden hizmet verebilir duruma getirilebileceği kanaatine vardık. Bunun için kaynak tedariki yapıldı. İlkbaharla birlikte yapımına başlayacağız. İnşallah yetişirse bir sonraki kış sezonunda vatandaşlarımızın hizmetinde olacak” diye konuştu.

Konumu ve sürekli kar yağışı nedeniyle kayak sezonlarında kar kalınlığının burada 1-2 metreye ulaştığını belirten Vali Işın, “1600 metrelik telesiyeji, orta ve zor pistleri, oteli, kafeteryası, açık otoparkı ve sosyal donatıları ile daha önce de olduğu gibi kayak tutkunlarının uğrak yeri olacak. Hem İlimize hem de Eleşkirt İlçemize büyük katkısı olacak tesislerimizin şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Vali Işın’a Vali Yardımcısı Sedat İnci, Eleşkirt Kaymakamı Abdulkadir Okay, Eleşkirt Belediye Başkanı Sebahattin Sarı, Gençlik ve Spor Hizmetleri Şube Müdürü Cemil Budak, Ağrı Kayak Kulübü Başkanı Ali Yılmaz ve diğer ilgililer eşlik etti.
IMG_4560 IMG_4565 IMG_4548 IMG_4561 IMG_4559

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

Ağrı’da Uyuşturucu ve Dolandırıcı Operasyonu

BASIN BÜLTENİ   Ağrı İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce İl Merkezinde uyuşturucu …