Ana Sayfa / GÜNDEM / Ağrı’ya Doktor Müjdesi !

Ağrı’ya Doktor Müjdesi !

AK Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi’nin daveti üzerine Ağrı’ya gelen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Hava şartlarından dolayı Erzuruma inerek Ağrı’ya kara yoluyla geldi ilk önce yeni yapılan Ağrı Devlet Hastanesini ziyaret etti ardından Hastaları ziyaret ederek hastaların sorunlarını dinledi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, AK Parti Milletvekili Ekrem Çelebi, İl Başkanı Abbas Aydın, AK Parti Belediye Başkan Adayı Sevcı Sayan Merkez İlçe Başkanı Latif Birgül ile Ağrı Valiliğine geçerek Valimiz Süleyman Elban’dan brifing aldı.

Bakan Koca Ağrı’dan Erzuruma Sevkleri en aza düşüreceğiz Ağrı’ya hükümetimiz olarak 14 Milyar yani eski parayla 14 Katrilyon yatırım gönderdik bunun içinde 500 Milyar lirası Sağlık yatırımı olarak gönderilmiştir, dedi. Ardından AK Parti İl Başkanlığını ziyaret eden Bakan Koca burada önümüzdeki seçimle ilgili İl başkanı Abbas aydın’dan brifing aldı.

Bakan Koca Ağrı’ya yatırımlar hakkında görüşlerini açıklarken Ağrı Haber Gazetesi ve İnternet Medya Birliği Genel Başkan Yardımcısı araştırmacı yazar Murat Hançer Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya İlimize hoşgeldiniz bizleri mutlu ettiniz dedikten sonra Ağrı Devlet Hastanesini güzel yaptınız Hastanemizde gerekli cihazlar mevcut fakat Ağrı Devlet Hastanesinin Doktor eksiği var bize bu konuda yardımcı olun ben Ağrı Halkı adına sizden Doktor talep ediyorum dedi, Sayın Bakan Koca ise şöyle cevap verdi ; Şubat ayı sonu Allah izin verirse Ağrı için biraz daha farklı davranacağım ve bundan sonraki atamalarda da Ağrı’ya farklı bakacağız. Şimdilik uzman hekim beş kat arttı Pratisyen Hekim
Dört kat arttı buna rağmen eksiklerimiz var mı ? var bunun için her dönem eksiğimizi kapatacağız dedi.  Konuyla alakalı demeç veren AK Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi Kadın Doğun hastanesi için 11 – 12’ye kadar kapısında yatıp ve aldık 24 Haziran seçimlerinden sonra Ağrı Devlet hastanesine Üst düzey Anjiyo Cihazı temin edildi, Taş kırma Cihazı temin edildi, Çocuk yoğun bakım ve yeni Doğan bakım yatak sayıları arttırıldı. Çocuk servisine Dört Poliklinik kuruldu. Kadın doğum servisine üç poliklinik kuruldu, kardiyoloji servisine üç poliklinik kuruldu, Kemoterapi onkoloji hemotoloji ünitesi kuruldu. Endoskopi gastro enteroloji ünitesi kuruldu. Şu anda hizmette obezite merkezi açıldı. TOKİ’den tahsis edilen arsaya 200 Yataklı Kadın Doğum ve Çocuk hastalıkları hastanesi 2019 yatırım projesine alındı Devlet Hastanemize yeni Ultrasyon cihazı Ağrı Merkeze Selçuklu mimarisi Ağız ve diş sağlığı Merkezinin 2020 yatırım yılı programına alındı dedi.

Ardından esnaf ziyareti gerçekleştiren Bakan Koca ve Beraberindeki heyet Esnaf Ziyareti sırasında Gazetemizi Ziyaret etti. Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca AK Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi AK Parti İl Başkanı Abbas Aydın AK Parti Belediye Başkan adayı Savcı Sayan Merkez İlçe Başakanı Latif Birgül ve beraberindeki heyete ziyaretten dolayı teşekkür eden Murat Hançer Sayın Bakana isteğini yeniledi, Ağrı’ya Doktor verin Ağrının Doktor ihtiyacı var diyerek Bakandan söz alan Murat Hançer’de bizde bu Vekil
Bu Başkan varken birde yanlarına Ağrı’ya yakışacak olan Savcı Sayanı’da Ağrı Belediye Başkanı yaparsak Allah’ın İzniyle Ağrı Doğunun yıldızı olacak dedi ayrıca AK Ağrı Parti Milletvekili Ekrem Çelebiye ben Şahsım ve Ağrı adına teşekkür ederim eskiden Bakan görmezdik Vekilimiz Ekrem Çelebi seçildikten sonra Bakan yağmuruna tutulduk her gelen bakan Ağrı’ya bir şey getirse Ağrı’mız gelişir Savcı Beyin dediği gibi Ağrı doğunun Parlayan yıldızı olur.dedi.

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

AİÇÜ’de Kulaçlar Engelleri Aşmak İçin Atıldı

AİÇÜ’de Kulaçlar Engelleri Aşmak İçin Atıldı Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’nde (AİÇÜ) ‘3 Aralık Dünya Engelliler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir