Ana Sayfa / GÜNDEM / AĞRI’YA 34 YENİ DOKTOR MÜJDESİ

AĞRI’YA 34 YENİ DOKTOR MÜJDESİ

Ak Parti Ağrı Milletvekili Bayındırlık, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Katip Üyesi Cesim Gökçe, Ağrı’daki sağlık sorunlarının çözümü noktasında yoğun bir mesai harcadıklarını bu çerçevede Ağrı’ya 34 doktor ve 14 vekil ebe atamasının yapılacağı müjdesini verdi..

Sağlık alanındaki çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Milletvekili Cesim Gökçe, gerçekleştirilecek doktor ve hemşire atamalarıyla ilgili bilgiler verdi. Ağrı’da en büyük sorunlardan birinin sağlık olduğuna dikkat çeken Gökçe “1 Kasım 2015 seçimlerinde değerli Ağrılı hemşerilerimizin bizlere gösterdiği güvenin bir gereği olarak, üzerimizdeki sorumluluğumuzun bilinci ve hizmet aşkı ile çalışmalarımıza devam etmekteyiz. İlimizde sağlık hizmeti noktasında daha iyi bir seviyeye gelebilmek adına da gereken hassasiyet gösterilmektedir. Konu ile ilgili Sağlık Bakanımız ve bakanlık bürokratlarımızla yaptığımız istişareler neticesinde atılması gereken bütün adımları değerlendirdik. Bu kapsamda bakanlığımız ilk etapta 2 çocuk doktoru göndermiş olup, 66 dönem doktor atamalarıyla birlikte ilimize 25 Uzman, 9 Pratisyen olmak üzere 34 Doktor ataması kararı ilan edilmiştir. Ayrıca Halk Sağlığı Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilmek üzere 14 vekil Ebe alımı işlemleri karara bağlanmış olup kısa süre içerisinde ilana çıkılacaktır. Bu atamalar vatandaşlarımızın aldığı sağlık hizmeti kalitesinin yükseltilmesine ve her branşta uzman hekim eliyle hizmet almasına önemli katkılar sağlayacaktır ” dedi.

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

AİÇÜ’de “Bilimsel Araştırma ve Yayın Etiği” Konferansı Düzenlendi

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’nde (AİÇÜ),  “Bilimsel Araştırma ve Yayın Etiği” Konferansı düzenlendi. AİÇÜ Kültür ve …