Ana Sayfa / GÜNDEM / Ağrı’nın Kurtuluşunun 99.Yıl Dönümü Törenlerle Kutlandı

Ağrı’nın Kurtuluşunun 99.Yıl Dönümü Törenlerle Kutlandı

Ağrı’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıl dönümü törenlerle kutlandı. 

Abide Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören, Kültür ve Kongre Merkezi’nde devam etti.

Ağrı Valisi ve Belediye başkanı Musa Işın 12 Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğ Gen Ahmet  Ömercikli’nin anıta çelenk koymasıyla başlayan Tören, Kültür ve Kongre Merkezi’nde devam etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın Ağrının kurtuluş yıl dönümü dolayısıyla Vali Musa Işın’a gönderdiği tebrik telgrafı okundu.

Vali Musa Işın törende yaptığı günün anlam ve Önemine binaen bir konuşmada, tarihi binlerce yıllık geçmişe dayanan ve birçok medeniyete dayanan ve birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Ağrı’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıl dönümü kutladı.

Kurtuluşumuz hala bitmiş değildir, halen devam etmektedir. Bunu hep birlikte görüyoruz. Yanı başımızdaki komşu Müslüman ülkelerde meydana gelen hadiseler, her biri birer kurtuluş mücadelesidir. Ülkemizde de çok uzağa gitmeye gerek yok. Gezi hadiseleri, 17-25 Aralık ve 15 Temmuz’da yapılan mücadele aynı zamanda bir kurtuluş mücadelesi. Ağrı’nın ya da diğer illerimizin Birinci Dünya Harbi ve Kurtuluş Savaşı esnasındaki kurtuluşumuz henüz bitmiş değildir. Ülke olarak şu anda bir kurtuluş mücadelesi veriyoruz. İnşallah tarihte olduğu gibi o kahramanların torunları olarak, biz de kurtuluşumuza, kurtuluş mücadelemize devam edeceğiz ve Allah’ın izni ile muzaffer olacağız.

Bağımsızlığın korunacağını vurgulayan Işın, “Sizin dedeleriniz ve onların akrabaları, imanları ve cesaretleri ile kahramanlık göstererek bu toprağı küffara çiğnetmediler. Bundan sonra da biz bu toprakları küffara ve emperyalistlere çiğnetmeyeceğiz. Tıpkı 15 Temmuz’da olduğu gibi cesaretiniz ve kahramanlığınızla bağımsızlığımızı, vatanımızı, bayrağımızı, ezanımızı ve camilerimizi koruyacağız. Bir olacağız, diri olacağız, beraber olacağız. Bunların heveslerini en yakın zamanda da kursaklarında bırakacağız dedi.

 Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerince oluşturulan koronun Türk Halk Müziği’nden seçtikleri eserleri seslendirmesiyle ve televizyon programı sunucusu Bekir Develi’nin stand-up gösterisi ile son buldu.

Kongre Merkezinde Günün anısına yapılan Şiir Kompozisyon, Resim ve Atleti

Atletzim müsabakalarında dereceye giren öğrenci ve sporculara çeşitli ödüller verildi. Ağrı Güzel sanatlar ve spor lisesi ses sanatçılarının sunumunun ardından Kültür ve Kongre Merkezi’nde sunumuna devam etti. Türkiyenin en farklı Stand-Up gösterisi ile dikkatli üzerine çeken komedyen Bekir Develi, Helal Komedi ile izleyenleri kahkahalara boğdu. Yaklaşık 2 saat süren gösteri sonunda Vali ve Belediye Başkanı Musa Işın, kurtuluş etkinliğine katılan Develi’ye 

teşekkür etti ve günün anısına bir plaket verdi.

Törene, 12. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Ahmet Ömercikli, İl Jandarma Komutanı Albay Coşkun Sel, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektör Yardımcısı Yusuf Çetin ile kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

İLİMİZDE DOMATES HASADI YAPILDI

İlimiz Merkez Yazılı Köyü’nde Erol ŞAHİN’e ait domates tarlasında İl Müdürü Kenan ENGİN’in de katılımıyla …

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.