Ana Sayfa / GÜNDEM / Ağrı’nın İleri Gelenlerinden Çelebi’ye Tam Destek

Ağrı’nın İleri Gelenlerinden Çelebi’ye Tam Destek

AK Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi,Ağrı’nın ekonomik, sosyal ve kültürel alanda sıçrayışını sağlamak adına başlatılan toplantının ilkini, ilin kanaat önderleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, iş adamları, oda ve dernek yöneticilerinin katılımıyla Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Konukevi’nde gerçekleştirdi.

Toplantıda konuşma gerçekleştiren Çelebi “Biz niye bir Erzurum, Kayseri, Denizli olmuyoruz, bizim bir sahibimiz var ve bu sahiplenme çevresinde kenetlenmemiz lazım. Herkes farklı bir kulvara çektiği zaman zarar edecek olan bu ildir. İlimizde devletimize, bayrağımıza sahip çıkmamız lazım. Kendi kasamıza sahip çıkmamız lazım. Çünkü bu bölgeye AK Parti’den başka gelir getirebilecek bir hükümet yok, bir devlet yok. Bende ihalecilik yok, adam kayırmaca yok. Ben ilime aşık olan bir insanım. Yarın yine valimiz ve rektörümüzle 2019 yılı yatırım bütçelerini kovalayacağız. Ekip olmamız ve Ağrı’ya yatırım getirmemiz lazım. Özellikle altın vuruşlarımızın olması lazım. Dünkü bal festivali gibi. Ağrı’nın parayı sevmesi lazım. Ağrı parayı sevmek zorunda. Sadece ekmek satmakla da bir yere varamayız biz. İl olarak gittikçe küçülüyoruz. Elimizden tutan tek bir kişi var. O da Recep Tayyip Erdoğan’dır. Ağrı’ya siz ne isterseniz emin olun ki biz o yatırımı getiririz. Genel seçimde iyi bir sınav vermedik ama bunu telafi edecek bir mahalli seçim geliyor. Proje üretmemiz, kenetlenmemiz lazım. Sizi temin ederim ki projelerimizle gittiğimizde Cumhurbaşkanımız bizi kapıya kadar uğurlar ve taleplerimizin hepsini karşılar. Siz buna var mısınız? Eğer varsanız biraz gülümseyin.”

2019 yılında yapılacak yerel seçimlerle ilgili Milletvekili Çelebi, “Biz il olarak genel seçimlerde iyi bir sınav veremedik. Bu gerçek olan bir şeydir. Bizim bunu telafi edeceğimiz bir mahalli seçimler geliyor. Siyasetçi para isteyebilir. Bir vali veya bir rektör gidip Ankara’dan para isteyebilir mi? İsteyemez çünkü öyle bir yetkisi yok. Ama biz valisi, rektörü, ASTOP’u, STK’sı biz hepimiz bir ekip olursak kenetlenirsek ama tek şart şu proje üretmemiz lazım. Biz bu projeleri bir araya getirdiğimizde beraber gittiğimizde Allah hak şahittir ki Sayın Cumhurbaşkanımız bizi kapıya kadar karşılar ve taleplerimizi geri çevirmez” dedi.

Ağrı’nın yatırım amaçlı boş alanının çok olduğunu ve buralara yatırım getirmeleri gerektiğini kaydeden Çelebi, kentin batı çıkışına kaymasının normal olduğunu ancak il merkezinin doğu bölgesiyle ilgili de iki proje yürüttüklerini söyledi.

Ağrı Devlet Hastanesinde bazı sıkıntıların olduğunu vurgulayan Çelebi, “Dün hastanenin genel sekreteri ve başhekimini çağırdım görüştük. ya çözeceksiniz, ya da çözeceksiniz başka yolu yok. Sorunları çözmeyen adamı biz burada bekletmeyiz. Kimse kusura bakmasın. Devlet memuru kim olursa olsun benim için fark etmez. Ben yatırımcı yüzü olan bir insanım. İnsanların ekmeği-aşı ile oynayan biri değilim. Ama şunu isteyeceğiz onlardan, Türkiye Cumhuriyeti Devleti bayrağının altında görevini yapıyorsa orada ki işini yapacaktır. Yapmıyorsa kapımız herkese açıktır. Bunun başka alternatifi yok. Eğer bu devlet bizim maaşımızla, sizin vergilerinizle o doktorun maaşını veriyorsa o doktorda müşterisine bakmak zorundadır. Biz özellikle temizlik için hastaneye 100 kişi daha görevlendirdik” ifadelerini kullandı.

Toplantıda, konuşmaların sonunda katılımcılara söz verildi.

Hakkında MURAT HANÇER

Ayrıca Haberler..

Diyadin’de sel can aldı : 4 ölü

Ağrı’nın Diyadin ilçesinde etkili olan selde 2’si çocuk, 4 kişi hayatını kaybetti. Ağrı‘nın Diyadin ilçesinde etkili olan …

Bir yorum

  1. Vekilimize sonuna kadar katılıyorum Hastane hakkındaki tespitlerine ancak sorunu cözmeye çalışanlara, sizin isminizi kullanarak çalışmayıp çalışmadığı gibi çalışan ve kendilerini çalıştırmaya çalışan kişileri tehdit edenleri, yok ben şu derneğin, üyesiyim yok ben şu kişinin tanıdığıyım yok ben Ak partide şunun tanıdığıyım deyip bir de resim çektirip temizlik için yüz kişi dediğiniz kişiler sizinle ve yahut il teşkilatından çektirdiği resimle insanla baskı yapan kişileri yanınıza geldiğini dikkate almassanız işlerinin bu olduğunu söylerseniz o hastane temiz olur ancak her temizlikci personel birini arkasına alır yönetimini ve idariye tehdit ederse bu hastanede temizlikte olmaz hizmette bilmem anlatabildinmi

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.