Ana Sayfa / GÜNDEM / Ağrılılar Araçlarını Soğuktan Battaniyeyle Koruyor

Ağrılılar Araçlarını Soğuktan Battaniyeyle Koruyor

Ağrı’da etkili olan soğuk hava nedeniyle bazı sürücüler, araçlarını motorlarının donmaması için üzerilerini naylon ve battaniyelerle örterek korumaya çalışıyor.

ARAÇLAR NAYLON VE BATTANİYE İLE KAPATILDI

Hava sıcaklığının sıfırın altında 19 dereceye kadar düştüğü kentte, bazı sürücüler araçlarını korumak için çeşitli önlemler aldı. Özellikle kapalı garajı olmayanlar, evlerinin ve iş yerlerinin önlerine park ettikleri araçlarının dondurucu soğuktan etkilenmemesi için araçlarının üzerilerini naylon ve battaniyelerle kapatıyor.

“BU ŞEKİLDE ÖNLEM ALMAZSAK ARACIMIZ DONUYOR”

Aracını garajı olmadığı için yol kenarına park etmek zorunda kalan Mehmet Tanrıverdi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hava sıcaklığının gece saatlerinde aşırı soğuduğunu belirten Tanrıverdi, “Memleketimiz çok soğuk olduğu için araçlarımızı bataniye ve naylonla sarıyoruz. Eğer bu şekilde önlem almazsak aracımız donuyor” dedi.

“ARACINIZ MAZOTLUYSA…”

Metin Budak da soğuk havalardan dolayı zorlandıklarını belirterek, “Ben fırıncıyım sabaha karşı 04.30’da kalkıyorum ve hava eksi 20’ye kadar düşüyor. Eğer bu şekilde ‘poşetlemezsek’ kesinlikle çalışmaz. Aracınız mazotluysa ve bu havada önlem alamazsanız mümkün değil çalışmaz” ifadelerini kullandı.

Budak, kentte garajı olmayan yüzlerce araç sahibinin bu şekilde araçlarını “poşetleyerek” önlem aldıklarını söyledi.

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

 Bursa Vali Yardımcısı Şeref AYDIN’ın Acı günü

Bursa Vali Yardımcısı Şeref AYDIN’ın babası  muhterem Hacı Selahattin AYDIN Hakk’ın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi bugün …