Ana Sayfa / GÜNDEM / Ağrı’lı kadınlar İkbal Gürpınar’la bir araya geldi

Ağrı’lı kadınlar İkbal Gürpınar’la bir araya geldi

AĞRI’ya kayyum olarak atanan Ağrı Valisi Musa Işın’ın başkanlık koltuğuna oturmasından sonra Ağrı Belediyesi olarak çalışmalar hiç olmadığı kadar yoğunlaştı. Kadın ve Çocuklara ağırlıklı olarak hitab eden projelerin başlamasıyla Ağrı sosyal anlamda etkinliğini git gide artırmaya devam ediyor.

Ağrı Valisinin eşi Tuba Işın, Ağrı Belediyesi anneler günü etkinliği kapsamında Ağrı’da bulunan şehit aileleriyle Üniversite konuk evinde bir araya geldi. Konukevinde şehit ailelerinin sıkıntılarını dinleyen ve bizzat ilgileneceğini söyleyen Işın şunları söyledi “Sizler sahipsiz değilsiniz bizler sizlerin her zaman yanınızdayız siz önce Allah’a sonra Musa Işın’a emanetsiniz.”dedi.

Anneler günü etkinliği kapsamında İkbal Gürpınar ve Ömer Faruk Elmas’ın katılımıyla Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Kültür Merkezinde, Osmanlı Salonunda yaklaşık 1000 bayan’ın katılımıyla bir araya gelindi. İlk olarak Kur-an’ı Kerim tilavetiyle başlanıp Şehitlerimiz ve gazilerimiz için saygı duruşu ve istiklal marşı okundu. Ömer Faruk Elmas kum gösterisiyle beğeni toplarken, 15 Temmuz konusu ile de gözleri yaşarttı.

İkbal Gürpınar’ın, Mutlu Aile konulu konuşmasında sahneye çıkardığı bayanlardan yola çıkarak hikayeler anlattı. Ağrı’lı bayanların kendisine gösterdiği ilgiden memnuniyet duyduğunu belirten Gürpınar, “En yakın zamanda tekrar aranızda olacağım. Tüm annelerin anneler gününü kutluyorum.”dedi.

Program sonunda Tuba Işın, hem kocası hem oğlu şehit olan, yılın annesi Feride Demir’e hediye ve plaket takdim etti.

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

İlidi Ailesinin Acı Günü

Cumaçay Eşrafından Nesim İlidi’nin Eşi, Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Hasan İlidi’nin yengesi, Cumaçay bölgesi …