Ana Sayfa / GÜNDEM / Ağrı’lı Gençler; “Bu Bayrak Bize Emanet” Dedi

Ağrı’lı Gençler; “Bu Bayrak Bize Emanet” Dedi

Ağrı’lı Gençler; “Bu Bayrak Bize Emanet” Dedi

Ak Parti Gençlik Kollarının 15 Temmuz’un yıl dönümü münasebetiyle 81 ilde eş zamanlı başlattığı “Bu Bayrak Bize Emanet” projesi kapsamında Ağrı’daki şehit yakınlarından alınan Türk Bayrağı 15 Temmuz gecesi Meclis’te Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teslim edecekler.

15 Temmuz etkinlikleri kapsamında 81 ilden 250 genç, darbe girişiminde şehit düşen 250 vatandaşımızı temsilen ‘Bu Bayrak bize emanet’ parolasıyla koşacak. İllerinden ellerinde Bayraklarla uğurlanacak gençlerin son durağı Ankara olacaktır.

Ağrı ili Abide Meydanında Şehit aileleri ve katılımcılar tarafından düzenlenen “Bu Bayrak Bize Emanet” projesi kapsamında, Ağrı ilimizden gidecek 2 gence şehit aileleri tarafından şanlı Türk Bayrakları teslim edildi.

Ağrı ilinden seçilen Emrah TAYLAN ve Muhammed ASLAN 81 ilden katılan 250 genç ile birlikte 15 Temmuz gecesi şehit ailelerinden aldıkları Bayrakları Meclis’te Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teslim edecekler.

Bayrak teslim töreninde konuşan Ak Parti Ağrı İl Gençlik Kolları Başkanı Muhammed İkbal Gülçin; şehitlerimizden aldığımız şanlı Bayrağımızı, ömrümüzün son anına kadar emanetimiz bilerek ve bu kutlu vazifeyi her an yaşayarak, şehitlerimizin hatırasına sahip çıkacağız. İşte bu gün burada, Bu Bayrak Bize emanet sloganı ile şanlı Bayrağımızı teslim alarak arkadaşlarımızı Gazi meclisimize doğru yola çıkarak, Cumhurbaşkanımıza şehitlerimizin emaneti olan Bayrağımızı takdim edecekler.

Başkan Gülçin; bu vesile ile başta 15 Temmuz şehitlerimiz olmak üzere ahirete irtihal etmiş olan şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, yakınlarına yüce Allah’tan sabırlar niyaz ediyorum. Diyerek sözlerini tamamladı.

Bu Bayrak bize emanet programından sonra katılımcılar ile toplu fotoğraf çekilerek program son buldu.

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

AİÇÜ’de “Bilimsel Araştırma ve Yayın Etiği” Konferansı Düzenlendi

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’nde (AİÇÜ),  “Bilimsel Araştırma ve Yayın Etiği” Konferansı düzenlendi. AİÇÜ Kültür ve …