Ana Sayfa / GÜNDEM / Ağrılı Genç Çiftçilere Büyükbaş Hayvan Dağıtımı Yapıldı

Ağrılı Genç Çiftçilere Büyükbaş Hayvan Dağıtımı Yapıldı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafınca yürütülen  "Genç Çiftçi Projesi" kapsamında, Ağrılı Genç Çiftçilere büyükbaş hayvan dağıtımı yapıldı.

Ağrı Et ve Süt Kurumu konferans salonunda düzenlenen törende yapılan kura çekiminde, Ağrı ve ilçelerinde toplam 990 adet Angus ve Herafort cinsi büyükbaş  hayvan çiftçilere dağıtıldı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kenan ENGİN yaptığı açılış konuşmasında; projedeki amacın tarımda sürdürülebilirliğin devamının sağlanması ve özellikle kırsalda yaşayan genç çiftçilerin gelir düzeyinin yükseltilmesi olduğunu söyledi. Türkiye'de Genç Çiftçi Projesine müracaat eden iller arasında Ağrı'nın ilk üç sırada yer aldığını anımsatan ENGİN sözlerine şöyle devam etti; "Toplamda 252 Genç Çiftçimizin projesini onayladık. Bu projeler arasında 165 büyükbaş, 56 küçükbaş hayvan olmak üzere toplamda 221 adet hayvan projesini kabul ettik. Bu projenin amacı gençlerimizin gelir düzeylerini artırmak, ülke ekonomisine katkıda bulunmalarını sağlamak. Genç Çiftçimize dağıttığımız hayvanlar yurt dışından ithal edildiği için bazı Sağlık problemleri yaşayabilirler. Sağlık problemleri noktasında bize her zaman müracaat edebilirsiniz." ifadelerini kullandı.
Törene, kurum müdürleri ile proje kapsamında hayvan almaya hak kazanan çiftçiler katıldı.​

 

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

HÜDA PAR’dan Ağrı Haber Gazetesi’ne ziyaret

HÜDA PAR Ağrı İl Başkanı Şaban Gökhan ve yönetimi kentte yayın hayatını sürdüren Ağrı Haber …