Ana Sayfa / GÜNDEM / AĞRI’LI ENGELLİ SPORCULARDAN 4 MADALYA

AĞRI’LI ENGELLİ SPORCULARDAN 4 MADALYA

Antalya’da düzenlenen Bedensel Engelliler Türkiye Atletizm Şampiyonası sona erdi. Türkiye Bedensel Engelliler Federasyonu (TBESF) tarafından Antalya’da gerçekleştirilen şampiyonaya Türkiye’nin değişik bölgelerinden 17 branşta 95 sporcu katıldı. Engelli sporcular yarışmalarda birinciliği elde etmek için kıyasıya mücadele etti. Yarışmalar sonunda dereceye giren sporculara düzenlenen törenle madalya verildi.

Bedensel Engelliler Türkiye Şampiyonası milli takım Seçmelerinde Ağrı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü adına yarışan sporcular toplam 4 madalya kazandı.

Sporcularımızdan Fırat Aşkan 5000 m Türkiye Şampiyonu, 1500 m de ise Türkiye 2. Oldu. Ayrı yarışmada Oktay Yakut Gülle atma branşında Türkiye 2. ve 100 m Türkiye 2. Olma başarısı gösterdiler.

İl Müdürü Alp; Engelsiz Bir Yaşam sağlamak Herkesin Görevi

Türkiye Şampiyonasından madalya ile dönen sporcular Fırat Aşkan, Oktay Yakut ve Antrenörleri Burhan Boztepe Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aziz Sinan Alp’ı makamında ziyaret ettiler.

İl Müdürü Alp; “Engelleri Aşalım, Sporda Buluşalım’ konulu projeler ve çeşitli branşlarda ki etkinliklerle engelli çocuk ve gençler sporla buluşturulduklarını belirtti. Spor sayesinde hayata tutunan engelli sporcu kardeşlerimize engelsiz bir yaşam sağlamak hepimizin görevidir. Kısa süre içersinde Ağrı’yı başarı ile temsil eden engelli sporcu kardeşlerimizle gurur duyuyoruz. Sporcularımızın aldıkları başarıdan dolayı tebrik eder, başarılarının devamını diliyoruz dedi.”

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

Ağrı’da Uyuşturucu ve Dolandırıcı Operasyonu

BASIN BÜLTENİ   Ağrı İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce İl Merkezinde uyuşturucu …