Ana Sayfa / GÜNDEM / Ağrı’dan İngiltere’ye Uzanan Bir Hikaye “Yahya Doğu Demir” Bir Başarı Portresi

Ağrı’dan İngiltere’ye Uzanan Bir Hikaye “Yahya Doğu Demir” Bir Başarı Portresi

Ağrı'dan İngiltere'ye Uzanan Bir Hikaye  "Yahya Doğu Demir" Bir Başarı Portresi

Son yıllarda büyük bir potansiyelle büyük işlere imza atan Ağrı'lı Model kendisini geliştirmeye devam ediyor. Yakın zamanda modelliğin haricinde sinema filmlerinde görmeye alışacağımız bir sima haline gelmesi içten bile değil. Bizde Ağrı Haber Gazetesi Olarak bizim şehrimizden Dünya çapında böyle yeteneklerin ve başarıların çıktığını gördükçe gururlanıyoruz.

Peki ya bunca başarının arkasında ki isim Yahya Doğu Demir kimdir?

Yahya Doğu Demir, 1987 yılında Ağrı’nın Fevzi Çakmak Mahallesinde dünyaya geldi. Henüz 11 yaşındayken annesini kaybetti ve 4 kardeşi ile beraber İstanbul’un yolunu tuttu. 2009 yılında “Best Model Of Turkey” yarışmasında ikinci seçilen Yahya Doğu Demir, ülkemizi Çin’de yapılan “Manhunt: Dünyanın En Gizemli Erkeği’ yarışmasında başarıyla temsil etti. Birçok ünlü şarkıcının kliplerinde oynadı, popüler dizilerde rol aldı. Türkiye‘nin en başarılı tasarımcılarının defilelerinde yer aldı. Bununla da yetinmedi dünyaya açıldı. Daha önce adını 2009 yılında yapılan Best Model of Turkey yarışmasında duyuran Yahya Doğu Demir, dünyaya açılıyor. Yarışmanın ardından ülkemizi Taiwan'da düzenlenen Manhunt International'da başarıyla temsil eden Yahya Doğu Demir, son olarak ünlü sanatçı Ebru Gündeş'in çok konuşulan "Yaparım Bilirsin" kibinde rol aldı. Aldığı oyunculuk eğitimlerinin ardından dünyanın birçok ülkesinde farklı projelerde yer alan Yahya Doğu Demir, ünlü İngiliz oyuncu Helen Bradbury ile Londra'da görüntülendi.

Aralık ayında vizyona girecek olan "The Dresser" filminde Anthony Hopkins, Ian McKellen ve Emily Watson gibi önemli yıldızlarla rol alan Helen Bradbury'den oyunculuk eğitimleri almaya başlayan Yahya Doğu Demir, şimdiden İngilizleri peşine takmış durumda. Yakışıklılığının yanı sıra oyunculuğuyla da İngilizleri etkilemeyi başaran Yahya Doğu Demir, kariyerini oyunculukla sürdürecek. Shakespeare'in ünlü trajedilerinden Kral Lear'ın hikayesini anlatan filmde Regan (Kralın ortanca kızı) rolünü canlandıran Helen Bradbury, Yahya Doğu Demir'i yakında çıkacağı Almanya turnesine de götürmeye hazırlanıyor. Yahya Doğu Demir, Helen Bradbury'e tiyatro turnesinde eşlik ederken, oyunculuk yanlarını daha da geliştirmeyi planlıyor. Önemli isimlerden eğitim almanın tarifsiz bir duygu olduğunu söyleyen Yahya Doğu Demir, çok yakında yer alacağı önemli bir projenin de müjdesini verdi. 2016 eylül ayında london da vizyona girecek olan İki nefes arasında sinema filminde başrol oynadıktan sonra şimdi de 17 Ağustos depremini konu alan bir sinema filminde hem yapımcılığını yaptığı hemde başrolünde oynadığı bir filmin çekimlerini tamamladı.

Yakın bir Zaman'da memleketi olan Ağrı'da bir film çekmek istediğini sözlerine ekleyen ünlü oyuncu bizler aracılığıyla Ağrı halkından destek beklediğini sözlerine ekledi.Ağrıda çok güzel bir potansiyel olduğunu vurgulayan oyuncu şuan Kolombiya'da başlayan ve Almanya'da çekimlerine devam edildikten sonra İstanbul'a taşınacak bir projenin hazırlığı içerisinde olduğunu söyledi.Ağrılı olduğu için gururlu olduğunu ifade eden Yahya doğu kısa zaman içerisinde Ağrı'yı ziyaret edeceğini belirtti.

 

thumbnail_IMG_2182

 

thumbnail_IMG_0806

 

thumbnail_IMG_2205

 

thumbnail_IMG_2490

 

IMG_1803

 

thumbnail_IMG_0111 (1)

 

thumbnail_IMG_3500

 

IMG_3054

 

thumbnail_IMG_0143

 

thumbnail_IMG_0794

 

thumbnail_IMG_2763

 

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

Murat Hançer’den Başhekim Op.Dr. Adem Aslan’a hayırlı olsun ziyareti

Ağrı Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve  İnternet Medya Birliği Genel Başkan Yardımcısı Gazeteci yazar Murat …

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.