Ana Sayfa / GÜNDEM / Ağrı’daki Korucular Korucular Vali Musa Işın’la Bir araya geldi.

Ağrı’daki Korucular Korucular Vali Musa Işın’la Bir araya geldi.

Ağrı Valisi ve Belediye Başkan Vekili Musa Işın Ağrı’da ki güvenlik korucuları ile kahvaltıda bir araya geldi. Kahvaltıya Ağrı Valisi Musa Işın, AK Parti Milletvekili Cesim Gökçe, Albay Coşkun Sel, Anadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ziya Sözen, Ağrı Korucular Dernek Başkanı Ali Girgin, Ağrı İli Güvenlik korucuları il temsilcisi Nevzat Mızrak ve 250 Güvenlik köy korucusu katıldı.

Kahvaltının ardından Albay Coşkun Sel, Ağrı ve ilçelerindeki korucuların genel durumu ve sayısı hakkında bir brifing verdi.
Sözen ; Sizler namusunuzu çiğnetmemek üzere korucu oldunuz !
“ Henüz 3 ila 4 yıl önce siz korucu arkadaşlarımızla koruculuk kalkacakmı, kalkmayacakmı, kaldırılırsa korucular ne olacak gibi kendi aramızda konuşurken bugün geldiğimiz noktada askerimiz ve polisimizden sonra Türkiye’nin en büyük üçüncü kurumsallaşmış silahlı gücü haline gelmiş bulunmaktayız. 1985 yılında terörün varlığı sonucu ortaya çıkmış bir kurumdur. Terör olmasaydı koruculuk müessesesine de ihtiyaç duyulmazdı. Ama bu görevi gözümüzün önüne getirdiğimiz zaman,her gün köylerimizde katliamlar yapılıyor, kadınlarımız bebeklerimiz öldürülüyor, vatandaşımızın aşı ekmeği elinden alınıyor. Kiminin çocuğu zorla dağa kaçırılıyor. Böyle bir ortamda biz ya devletimize, vatanımıza, namusumuza, bayrağımıza ve ezanımıza sahip çıkacaktık yani korucu olmayı seçecektik, yada bütün milli ve manevi değerlerimizden vazgeçip PKK Terör örgütüne teslim olacaktık. Allah sizlerden razı olsun ki Bayrağınızın, ezanınızın yanında durdunuz. Sizler namusunuzu çiğnetmemek üzere korucu oldunuz. 1985 yılından bu yanada bu kutlu mücadeleyi sürdürüyorsunuz. Bizler devletimizin ve milletimizin yanında dimdik duracağımızıda her zaman söyledik ve bugünlere geldik.”diye konuştu.
Gökçe ; Koruculuk sistemine karşı olanların kimler olduğuna bakın, o zaman koruculuk sisteminin neden önemli olduğunu göreceksiniz.

“ Bizler koruculuk sistemine kimlerin karşı olduğunu çok iyi biliyoruz. Koruculuk sistemine karşı olanların kimler olduğuna  bakın, o zaman koruculuk sisteminin neden önemli olduğunu göreceksiniz. Sizler bizden iyi biliyorsunuz onların kimler olduğunu. Eğer terör örgütleri koruculuk sistemine karşıysa biz doğru yoldayız, demekki bu sistem doğru bir sistem ve devam etmesi gereken bir sistemdir. Hükümetimizde bu sistemin devamından yana güzel işler yapıyor. Sürekli korucu sayısı artıyor, geçen yıl 475 bu yılda 611 köy korucusu alındı. Bizler her zaman korucularımızın ve bu sistemin yanında olacağız.”dedi.

Vali Işın ; Irak ve Suriye’de olduğu gibi namusumuzu, canımızı ve malımızı bertaraf etmek istiyorlar.
” Hepimiz uzun bir süredir devletimizin, vatanımızın, hürriyetimizin istiklali için savaş veriyoruz. Çok ciddi bir savaş içerisindeyiz. Öncelikle artık herkes maskesini indirmiş, içerde dışarda ne kadar düşmanımız varsa hepsi ittifak etmiş. Türkiye’ye çullanmış, ama bütün bu birliktelikler, ülkemizi çökertmeye çalışan şer odakları, dış odaklar ve iç odaklar milletimizin birliğiyle, bütünlüğüyle ve imanıyla Allah’ın izniyle bertaraf edilecektir. Biz bunu yeni görmüyoruz, uzun bir süreden beridir görüyoruz. Biz bunu Çanakkale’de yaşadık, 1.Dünya harbinde yaşadık. Biz artık şuna eminiz ki, ayakta kalan tek ülke olan ülkemizi, Türkiye’yi batılı devletler, düşmanlarımız ve içerdeki hainlerle birlikte, Irak ve Suriye’de olduğu gibi namusumuzu, canımızı ve malımızı bertaraf etmek istiyorlar. Allah bu milleti koruyacaktır, Allah bu devleti koruyacaktır. Bu millette olan iman güçlü bir imandır. “diye konuştu.

Program sonunda Ağrı Valisi Musa Işın ve Anadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ziya Sözen karşılıklı hediye takdiminde bulundular.

 

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

Murat Hançer’den Başhekim Op.Dr. Adem Aslan’a hayırlı olsun ziyareti

Ağrı Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve  İnternet Medya Birliği Genel Başkan Yardımcısı Gazeteci yazar Murat …

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.