Ana Sayfa / GÜNDEM / Ağrı’da STK’lar Dolar Bozdurarak TL’yi Destekledi

Ağrı’da STK’lar Dolar Bozdurarak TL’yi Destekledi

Ağrı’da STK’lar Dolar Bozdurarak TL’yi Destekledi

Ağrı Sivil Toplum Platformu üyesi sivil toplum kuruluşları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın döviz bozdurma çağrısının ardından Türk lirasına destek olmak amacıyla ellerindeki dolarları bozdurdu.
Ağrı’da 52 sivil toplum kuruluşunun bir araya gelerek oluşturduğu Ağrı Sivil Toplum Platformu, son aylarda Türk ekonomisine karşı yapılan manipülatif saldırıları protesto ederek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın döviz bozdurma çağrısına destek oldu.
Ağrı Döviz Bürosunda dolarları bozdurduktan sonra 14.Başkanlar Kurulu toplantısında çağrı yapan STK’lar, Ağrı halkını döviz ve altınını bozdurmaya davet etti.
Konuyla ilgili açıklama yapan ASTOP Dönem Sözcüsü Kenan Çetin “Büyük bir akıl tutulması yaşayan ABD, dünya üzerindeki, krizin ve şiddetin merkezi haline gelmiştir. Ülkemizin de içinde bulunduğu otuza yakın ülkeye karşı küresel çapta bir yıkımın kapısını aralayacak olan ticaret savaşları stratejisi nin başka bir izahı olamaz. ABD’nin meselesi rahip Brunson değildir. Ülkemizde bazı kesimlerin yaşadığımız süreci hala Brunson üzerinden okumaya çalışmaları ve hatta hukuku hiçe sayarcasına ‘Ver Brunson’u, krizden kurtul’ kolaycılığı, 15 Temmuz’da büyük bir yenilgiye uğrattığımız emperyal güçlerin yeniden mevzi kazanmasından başka bir şeye hizmet etmeyecektir.
ABD ve işbirlikçileri, 2023 hedeflerine emin adımlarla yürüyen büyük ve güçlü Türkiye’nin önünü kesemeyecek, geleceğe yürüyüş kararlılığımızı engelleyemeyeceklerdir.
Ne yaparlarsa yapsınlar asla amaçlarına ulaşamayacaklar, asla başaramayacaklardır.

Ağrı Sivil Toplum Platformu’na bağlı sivil toplum kuruluşları olarak bu hain oyunlara karşı Devlet Başkanımız  Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere milletimizin ve devletimizin yanındayız. Bu sebeple STK’larımızın bir araya getirdiği dövizleri bozarak TL’ye destekte bulunduk.  Vatanını, ülkesini seven her vatandaşı, yastık altındaki dövizleri bozmaya davet ediyoruz” dedi.

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

Başkan Sayan ilk doz koronavirüs aşısını yaptırdı

Başkan Sayan ilk doz korona virüs aşısını yaptırdı.   Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan korona …

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.