Ana Sayfa / GÜNDEM / Ağrı’da şehit Filistinliler için basın açıklaması

Ağrı’da şehit Filistinliler için basın açıklaması

Ağrı’da öğle namazında Merkez Camide bir araya gelen Ağrı Kardeşlik ve Dayanışma Platformu (AKADAP) üyeleri, şehit Filistinliler için okunan salanın ardından, gıyabi cenaze namazı kıldı.
Cami çıkışında platform adına basın açıklaması yapan Aziz Mahmut Hüdai Hazretleri Vakfı Ağrı İl Başkanı Veysel Çağlar, ABD’nin büyükelçiliğini Kudüs’e taşınmasının bardağı taşıran son damla olduğunu söyledi.
Kudüs’ü savunmanın Müslümanlar için namus meselesi olduğunu dile getiren Çağlar, şu değerlendirmede bulundu:
“Televizyonlarda naklen Müslüman semtleri bombalanırken, masum kadınları, erkekleri, çocukları dünyanın gözü önünde cami avlusunda katledilirken, bunu yapan işgalci güruhu şımarıklıkla nitelendirip şirin göstermeyi alçaklık olarak nitelendiriyoruz. Kudüs’ü siyonistlerin başkenti olarak ilen etme cüretinde bulunmuş bir eşkıya ordusuna karşı dik duruşun bir Müslüman için namus meselesi olduğunu tüm İslam alemine hatırlatıyoruz. Alemi İslam’ı reel politik kaygılardan arınarak Amerika’dan, İsrail’den değil Allah’tan korkmaya ve ona teslim olmaya çağırıyoruz.

Açıklamanın ardından ABD ve İsrail aleyhine Türkçe ve Kürtçe sloganlar atan, tekbirler getiren kalabalık, Cumhuriyet Caddesi çıkışına kadar yürüdü.
Cadde sonunda okunan duanın ardından son bulan programa, platforma üye sivil toplum örgütleri ve dernek ile oda, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Hakkında MURAT HANÇER

Ayrıca Haberler..

Bülent Duru Tutak’ta Seçim Startını Verdi

Büyük Birlik Partisi Tutak’ta Belediye Başkanlığı için Bülent Duru ile sahaya indi. Tutak’ta açılan seçim bürosunda …

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.