Ana Sayfa / GÜNDEM / Ağrı’da Ödüllü Kitap Kurdu Okuma Yarışması’nın Sınavı Yapıldı

Ağrı’da Ödüllü Kitap Kurdu Okuma Yarışması’nın Sınavı Yapıldı

Ağrı’da Ödüllü Kitap Kurdu Okuma Yarışması’nın Sınavı Yapıldı

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Ağrı İl Temsilciliği Tarafından, Türkiye Geneli Organize Edilen Para Ödüllü Kitap Kurdu Okuma Yarışması’na başvuruda bulunan Millî Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmi ve özel okulların 5, 6, 7 ve 8. Sınıflarında okuyan Ortaokul öğrencilerine yönelik sınav yapıldı.

Başvuruları 15 Nisan tarihinde son bulan, gençleri okumaya ve anlamaya teşvik etmeyi amaçlayan yarışmanın Ağrı ili sınavı geniş bir katılımla gerçekleşti. Türkiye Geneli organize edilen sınavın il derecelerine, tören eşliğinde sürpriz hediyeler verileceğini belirten il temsilcisi Abdulkadir Toğrul; “Ayrıca yarışmaya katılan her kişiye ‘Katılım Belgesi’ verilecektir. Türkiye geneli ödüllerin ise finale kalması durumunda birinciye 9000₺, ikinciye 7000₺, üçüncüye ise 5000₺ olarak belirlendiğini aynı şekilde teşvik olsun diye dereceye giren öğrencilere danışmanlık eden öğretmenlere ise birinciye 5000₺, ikinciye 4000₺, üçüncüye ise 3000₺ ödül verilecektir. Sınava katılan öğrenci kardeşlerime ve öğrencilerin teşvik edilip sınava hazırlanmasında emeği olan tüm danışman öğretmenlere teşekkür ederim” dedi.

Hakkında MURAT HANÇER

Ayrıca Haberler..

Ağrı Valisi kadınlara iş ortamı yaratmaya devam ediyor

Valiliğimiz ve Belediyemiz işbirliği ile Ağrılı kadınlar üretime teşvik ediliyor. Kadınlarımız ilimize özgü sebzelerden Turşu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir