Ana Sayfa / GÜNDEM / Ağrı’da Nanoteknoloji Ve Yenilenebilir Enerji Kaynakları Paneli Düzenlendi.

Ağrı’da Nanoteknoloji Ve Yenilenebilir Enerji Kaynakları Paneli Düzenlendi.

Ağrı’da Nanoteknoloji Ve Yenilenebilir Enerji Kaynakları Paneli Düzenlendi. Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Nezahat Çeçen Konferans salonunda Saat 9.30 da başlayan panele Vali Yardımcısı Abdullah Seçkin KOÇAK  Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yücel ÜNAL  Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yücel ÜNAL  Ağrı Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Erkan KÖSEDAĞ , Yrd.Doc.Dr. Faruk YEŞİLDAL, Yrd.Doc.Dr. Şekip YAZGAN , Van Yüzüncü Yıl Üniversite’sinden  Öğr.Gör. Altuğ KARABEY , Öğretim Görevlileri, Bilim sanayi ve Milli Eğitim Şube Müdürleri ile Çok sayıda Öğrencide Katıldı. Panelde bugün Ele alınan konu başlıkları “Ağrı’nın Yenilebilir Enerji Potansiyeli “,  “Enerji ve Çevre İlişkisi”,  “Jeotermal Enerji  Kaynaklarıdır”.

Ağrı Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Ayşegül SORGUÇ ” Bilim ,Sanayi ve Teknoloji bakanlığının bu yılda 25 Nisan 1 Mayıs tarihleri arasında kutlanılmasını öngördüğü Verimlilik haftası etkinliğimize hoş geldiniz şeref verdiniz.Bakanlığımızca 2014 yılından bu yana gelenekselleştirilerek Nisan ayının son haftası olarak belirlenen Verimlilik Haftası ilimiz de de 2.kez icra edilmektedir. Bakanlığımız ve de İl teşkilatımızın görev ve sorumlulukları hakkında kısaca bilgi vermek istiyorum.Bilim,Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve bağlı ve ilgili kuruluşları TÜBİTAK Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu,KOSGEB Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri geliştirme ve Destekleme Kurumu,TPE Türk patent Enstitüsü,TSE Türk Standartları Enstitüsü,TÜBA Türkiye Bilimler Akademisi, Şeker Kurumu ve İl Müdürlükleri olarak ülkemizi 2023 hedeflerine ulaştırmak için Bakanlığımızın vizyonu olan girişimciliğe ,yenilikçiliğe ,bilimsel gelişmeye ve yüksek katma değerli teknoloji üretimine dayalı ,bilgi tabanlı ve rekabetçi ekonomik yapısıyla dünyanın en gelişmiş on ülkesi arasında yer alan bir TÜRKİYE nin oluşumunda öncü olmak hedefimiz.

Bu bağlamda bizlerde Bilim,Sanayi ve teknoloji İl Müdürlüğü olarak ,Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi akademisyenlerinin Uluslar arası düzeyde yaptıkları Yenilenebilir Enerji kaynakları konusundaki çalışmalarını, siz değerli ağrılı hemşehirlilerimize ,girişimci sanayicilerimize,vede üniversiteli öğrencilerimizle paylaşmayı bir borç bildik kendimize.

Şimdiden değerli çalışmalarını bizlerden esirgemeyen kıymetli hocalarımıza ve özellikle Rektör yardımcımız Prof.Dr.Yücel ÜNAL hocamıza değerli katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.Değerli katılımıyla etkinliğimizi daha da değerli kılan Sn.Valim Musa IŞIN a Kurum temsilcilerine ve tüm katılımcılara teşekkür ediyorum.”dedi.

Panel Bitiminin Ardından Atatürk Kongre ve Kültür merkezine Geçildi. Bir Restaurantta verilen yemeğin ardından Ağrı Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Ayşegül Sorguç Katılan Herkese Teşekkür etti.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

AİÇÜ Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT’un 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı İçin Yayınlamış Oldukları Kutlama Mesajı

Vatan topraklarının işgal tehlikesi altında olduğu bir dönemde Aziz Milletimizin 19 Mayıs 1919’da Samsun’dan yaktığı …