Ana Sayfa / GÜNDEM / Ağrı’da Mahalli At Yarışları koşuldu

Ağrı’da Mahalli At Yarışları koşuldu

Ağrı’da her yıl Ağrı Valiliği tarafından düzenlenen 2017 Yılı Mahalli At Yarışları, TRT Park’ındaki pist alanında koşuldu.

 

Yarış programına, Ağrı Valisi ve Belediye Başkanı Süleyman Elban, İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut, Ağrı Cumhuriyet Başsavcısı Tunay Pulça, Eleşkirt Belediye Başkanı Sebahattin Sarı, kurum amirleri ve çok sayıda vatandaş da izledi.

 

Ağrı Valisi Süleyman Elban, yarışların başlangıcında yaptığı konuşmada, “Hem spor anlamında hem de kültürel anlamda tüm etkinliklerin yapılması ve herkesin bu etkinliklerde olmasından yanayız. Bu yarışların kazasız belasız sonuçlanmasını ve zevkli bir yarış izlemeyi temenni ediyorum. Tüm yarışmacılara başarılar diliyorum.” dedi.

 

Yarış sonunda Gaziler Kupası Koşusu birincisi Miserciş isimli atın sahibi Tevfik Can, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Kupası Koşusunun birincisi Gökdere isimli atın sahibi Emre Dönmez, Valilik Kupası Koşusunun birincisi Tuncagün isimli atın sahibi Mehmet Sait Sekin ve 15 Temmuz Şehitleri Kupası Koşusunun birincisi ise Ufukakay isimli atın sahibi Süleyman Kaya oldu.

 

Kategorilerinde dereceye girenlere kupa verilirken, birincilere de para ödülü dağıtıldı.

Hakkında MURAT HANÇER

Ayrıca Haberler..

AK Parti Milletvekili Ekrem Çelebi Gazetemizi Ziyaret etti.

AK Parti Milletvekili Ekrem Çelebi Gazetemizi Ziyaret etti. AK Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir