Ana Sayfa / GÜNDEM / Ağrı’da Jandarma’nın 177 Yıl Dönümü

Ağrı’da Jandarma’nın 177 Yıl Dönümü

Ağrı İl Jandarma Komutanı Albay Coşkun Sel ve beraberindekiler Jandarma Teşkilatının 177. Yıldönümü münasebetiyle Ağrı Valisi Musa Işın’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette Jandarma Teşkilatının yapısı ile ilgili bilgi veren İl Jandarma Komutanı Albay Coşkun Sel, kuruluş yıl dönümü münasebetiyle yapacakları etkinlikleri anlattı.

Jandarmanın Osmanlı’dan kalan ender kurumlardan biri olduğunu kaydeden Vali Işın, “Jandarmanın çok köklü bir mazisi var. Tarih içinde görev ve sorumluluklarında çeşitli gelişmeler de olmuş. Ülkemiz ve özellikle bölgemiz için büyük hizmetler veriyorsunuz. Vatanın bölünmez bütünlüğünü korumak için önemli bir görevi ifa ediyorsunuz. Bunu maddi bir karşılık ile ölçmek mümkün değildir. Ancak manevi tatminle bu yapılan hizmet ölçülebilir. 78 milyon insan size minnettardır. Allah sizleri korusun. Diğer askerlerimizi korusun. Bütün güvenlik güçlerimizi korusun. Böyle zor zamanlarda canları pahasına ülkemizi savunmak çok önemli bir meseledir. En büyük fedakârlık insanın canını ortaya koymasıdır. Bundan daha büyük fedakârlık olamaz” diye konuştu.

Birilerinin hiçbir haklı gerekçe olmaksızın insanların canına kast ettiğine vurgu yapan Vali Işın, “ancak güvenlik güçlerimiz, jandarmamız devleti, milleti, toprağı, bayrağı için cansiperane bir şekilde mücadele etmektedir. Haklı bir dava için görev yapmaktadır. İmanı, maneviyatı güçlü, iradesi ve idraki güçlü toplumun kendi varlığına ve değerlerine sahip çıkması elzemdir. Bizim birlik ve beraberliğimizi, kardeşliğimizi, gelişmemizi istemeyen dış mihraklar tarihin her döneminde olduğu gibi bu gün de çeşitli senaryoları devreye koyuyor. Ancak bu milletin hiçbir evladı bu oyunların hayata geçirilmesine izin vermez. Çünkü bu milletin hamurunda sağlam bir maneviyat vardır. Bu maneviyatı ve bütün değerleri korumanın en büyük güvencesi de güvenlik kuvvetlerimizdir. Hiçbir zaman düşmanlara göz açtırmadılar, İnşallah ilelebet bu böyle devam edecektir” ifadelerinde bulundu.

Vali Işın, “Çanakkale savaşında 250 bin şehit vermiş olan bu vatanın evlatları o zamanın şartlarında cepheden cepheye koşarak, mücadele ederek bu vatanın savunmasını yapmış. Şimdi hem zengin, hem güçlü, hem de büyük bir devlet haline gelmiş bu milletin birkaç çapulcuya bırakacağı bir avuç toprağı yoktur. Sizleri kutluyorum, gününüz kutlu olsun. Allah sizleri korusun, Allah size güç, kuvvet verisin. Sevdikleriniz ile birlikte daha nice yılları sağlık ve huzur içinde geçirmenizi temenni ediyorum. Bu vesileyle bu güne kadar bu vatan için canlarını feda etmiş bütün şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Mekanları cennet olsun. Ailelerine başsağlığı diliyorum. Gazilerimize ve Ailelerine de geçmiş olsun, Allah’tan şifa diliyorum. Onlara minnettarız” dedi.

Vali Işın’a ziyaret sonrasında Albay Sel tarafından asker plaketi hediye edilirken, Vali Işın da misafirlerine çeşitli hediyeler verdi.

Ziyaret günün anısına çekilen hatıra fotoğrafını çekimi ile son buldu.

 

thumbnail_IMG_0925 thumbnail_IMG_0934 thumbnail_IMG_0940 thumbnail_IMG_0987

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

Murat Hançer’den Başhekim Op.Dr. Adem Aslan’a hayırlı olsun ziyareti

Ağrı Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve  İnternet Medya Birliği Genel Başkan Yardımcısı Gazeteci yazar Murat …

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.