Ana Sayfa / GÜNDEM / Ağrı’da Jandarma Teşkilatı’nın 179’ncu Kuruluş Yıl Dönümü Kutlandı

Ağrı’da Jandarma Teşkilatı’nın 179’ncu Kuruluş Yıl Dönümü Kutlandı

Valimiz Sayın Süleyman Elban, Jandarma Teşkilatı’nın Kuruluşunun 179. yıl dönümü dolayısıyla İl Jandarma Komutanı Albay Gökhan Şahin ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Vali Elban, Jandarma Teşkilatı’nın kurulduğu günden bu yana ülkemizin her bir yanında halkımızın huzuru, refahı ve güvenliği için hizmet verdiğini belirtti.

Ağrı’da, Jandarma teşkilatının 179. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla İl Jandarma Komutanlığında tören düzenlendi.

İl Jandarma Komutanlığındaki törende, İstiklal Marşı’nın okunması ve şehitler için saygı duruşunda bulunulmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin’in mesajları okundu.

Kutlama Töreninde bir konuşma yapan Vali Elban,’’ Jandarma Teşkilatımız kurulalı 179 yıl olmuş. Modern anlamda ilk kurulan teşkilatlardan bir tanesi de Jandarma Teşkilatıdır. O günden bugüne Devletimiz değişmiş ama Jandarma Teşkilatımız varlığını ve kurumsallığını devam ettirmiştir. Jandarma Teşkilatı kurulduğu günden itibaren kendini geliştiren görev alanını yenileyen kurumsal bir teşkilattır’’ dedi.

Jandarma aynı zamanda fedakârlık olduğunu ifade eden Vali Elban ; ‘’ Jandarma Teşkilatı ülkemiz için her türlü görevi sorgusuz ve sualsiz kabul edip, görevini yerine getirmiştir. Kendisine sığınan herkese sıcak bir yuva olmuştur. Jandarmamız şefkatli bir aile edası ile herkesi kucaklamış, en zor şartlarda her türlü olaydan, her yerde her şart altında da yük çekmekten kaçınmamıştır. Jandarma Teşkilatımızın 179. Kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Şehit olmuş ya da ebediyete intikal etmiş, tüm Jandarma Teşkilatımızın mensuplarını rahmet ve minnet ile anıyorum’’ şeklinde konuştu.

İl Jandarma Komutanlığı köpek unsurlarının gösterisi ilgiyle izlendi. Ardından katılımcılar silah, teçhizat ve resim sergisini gezdi.

Törene Valimiz Sayın Süleyman Elban, Ağrı Ak Parti Milletvekili Cesim Gökçe, 12. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Ahmet Ömercikli, Rektör Vekili Prof. Dr. Faruk Kaya, İl Jandarma Komutanı Albay Gökhan Şahin, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.

 

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

Ağrı’da Uyuşturucu ve Dolandırıcı Operasyonu

BASIN BÜLTENİ   Ağrı İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce İl Merkezinde uyuşturucu …