Ana Sayfa / GÜNDEM / AĞRI’DA İL SPOR MERKEZLERİ TÖRENLE AÇILDI

AĞRI’DA İL SPOR MERKEZLERİ TÖRENLE AÇILDI

Ağrı Valiliği Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün İl Spor Merkezleri Yaz Spor Okulları düzenlenen törenle açıldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü tarafından 81 ilde düzenlenen ‘Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Yaz Spor Okulları’, Ağrı’da bu yaz sezonunda yapacakları çalışmalar için açılış töreni düzenlendi.

2500 seyirci kapasiteli Spor Salonu’nda düzenlenen açılış töreni ile birlikte yaz spor okulları, 22 farklı spor branşında 2,5 ay süresince çocuklara eğitim verecek.

Saygı duruşu ve ardından istiklal marşının okunması sonrasında başlayan törende bir konuşma yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü V.Cemil Budak; Gençlik ve Spor Bakanlığımız, Spor Genel Müdürlüğü tarafından, 2017 – 2018 Eğitim-Öğretim yılının sona ermesinin ardından çocukların yaz aylarında vakitlerini daha verimli geçirebilmesi ve sporla tanışmalarını sağlamak amacıyla başlatılan Yaz Spor Okulları, 29 Haziran’da kapılarını tüm gençlere açıyor.

Türkiye’nin 81 ilindeki İl Spor Merkezlerinde 05 – 18 yaş grubundaki çocuk ve gençlerin yararlanabileceği eğitimler, 22 branşta düzenlenecek. Atletizm, Badminton, Basketbol, Bedensel Engelliler, Cimnastik, İzcilik, Güreş, Kayak, Hentbol, Judo, Masa Tenisi, Vücut Geliştirme, Tenis, Boks, Kick Boks, Satranç, Halter, Taekwondo, Tenis, Voleybol, Yüzme (ücretli) ve futbol olmak üzere toplam 22 farklı branşta ücretsiz olarak verilecektir.

Bu amaç doğrultusunda Bakanlığımız 81 ilde bulunan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlükleri’nde başlatılan eğitimlerden, 5-18 yaş gruplarındaki çocuk ve gençler faydalanabiliyor. Sporu sevdirmenin, spor kulüplerine sporcu kaynağı oluşturmanın, toplumda spor kültürünü güçlendirmenin ve sporun daha geniş kitlelere yayılmasının amaçlandığı proje, değerlendirmeler sonucunda başarılı olan ve gelecek vaat edenler ise spor kulüplerine yönlendirilerek, profesyonel spor yaşamlarına ilk adımlarını atacaklardır. İl Spor Merkezlerinde görev alacak antrenörlerimize ve kursa katılım sağlayan tüm öğrencilerimize başarılır diliyoruz dedi.

İl Spor Merkezleri açılış Töreni branşların gösteri sonrası sona erdi.

Hakkında MURAT HANÇER

Ayrıca Haberler..

Ölçü ve Tartı Aleti Kullanıcılarının Dikkatine

ÖLÇÜ VE TARTI ALETİ KULLANICILARININ DİKKATİNE Ağrı Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Murat İBİK Ölçü …

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.