Ana Sayfa / GÜNDEM / Ağrı’da ihaleler halka açık yapılacak

Ağrı’da ihaleler halka açık yapılacak

Ağrı’da ihaleler halka açık yapılacak

Ağrı Valisi Musa Işın’ın imzası ile kentteki kamu kurum ve kuruluşlarına gönderilen genelgede; doğrudan temin usulü dâhil olmak üzere tüm kamu ihalelerinin bilgisi internet üzerinden vatandaşlar ile paylaşılacak.

Ağrı Valiliği, kamu kurumlarında yapılan harcamaları kontrol altında tutmak ve vatandaşların yapılan harcamalardan haberdar olmasını sağlamak amacıyla kentteki kamu kurum ve kuruluşlarına bir genelge gönderdi.

Vali Musa Işın’ın imzası ile gönderilen genelgede, doğrudan temin usulü dahil olmak üzere yapılan bütün ihalelerin Ağrı Valiliği tarafından oluşturulan www.agriihale.gov.tr sitesinde ihalenin yapılmasından 3 gün önceden yayımlanması talimatı yer aldı.

Hem iş için hem de bilgi edinme amaçlı isteyen herkesin ulaşabileceği ve abonelik gerektirmeyen ‘Ağrı Valiliği İhale Yönetim Sistemi’ (www.agriihale.gov.tr )sayesinde kamu harcamalarının daha şeffaf yapılması ve iştirakçi sayısının arttırılması hedefleniyor.

Konuya dair açıklamalarda bulunan Ağrı Valisi Musa Işın, “geçtiğimiz günlerde yaptığımız hizmetler, devam eden projeler ve bunlara dair yapılan harcamaların Sivil Toplum Kuruluşları, Kanaat önderleri, muhtarlarımız ve basınımızla paylaşmıştık. Şimdi de kurum ve kuruluşlarda yapılacak bütün harcamaların göz önünde olmasını ve herkesin bu konuda bilgi sahibi olmasını sağlamak amacıyla böyle bir platform oluşturduk. Burada kamuya ait harcamalarda şeffaf devlet anlayışını ön plana çıkarmaya çalışıyoruz. En küçük birimimizden en büyük kurumumuza, en küçük meblağdan en büyük meblağa kadar ne harcama yapılacaksa, 3 gün önceden sitemizde yayımlanacak. Böylelikle ihalelerde hem iştirakçi sayısı artacak ve rekabet ortamı oluşacak, hem de vatandaşlarımız Ağrı’ya gelen paranın nasıl kullanıldığına, nerelere harcandığına dair fikir sahibi olabilecek” dedi.

Öte yandan Ağrı Valiliği İhale Yönetim Sistemi’ne ait ios ve android işletim sistemlerine uygun programlar da yakında kullanıma sunulacak. Program vasıtası ile kurumlar, bir ihalenin ilanı, idari ve teknik şartnameleri ile diğer bilgilerini cep telefonundan takip edebilecek.

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

İLİMİZDE DOMATES HASADI YAPILDI

İlimiz Merkez Yazılı Köyü’nde Erol ŞAHİN’e ait domates tarlasında İl Müdürü Kenan ENGİN’in de katılımıyla …

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.