Ana Sayfa / GÜNDEM / Ağrı’da Gazi Polise Devlet Övünç Madalyası verildi

Ağrı’da Gazi Polise Devlet Övünç Madalyası verildi

15 Temmuz darbe girişimi sırasında gazi olan 1 polis memuruna Devlet Övünç Madalyası ve Beratı verildi.

15 Temmuz’da Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından yapılan darbe girişiminde Ağrı’da görev yapan ancak izinde olan 30 yaşındaki polis memuru Murat Cantürk Altındağ ilçesinde bulunan il emniyet müdürlüğüne gidip orayı savunmuş, dört yerinden yaralanmıştır.

Ağrı Valiliğinde düzenlenen törende konuşan Vali Elban,” Burada bulunan tüm arkadaşlarımız şu anda Suriye’de Zeytin Dalı harekatında bulunan güvenlik güçlerimiz, ülkemizin dört bir yanında görev yapan askerimiz, polisimiz ve kamu hizmetinde bulunan tüm arkadaşlarımızın vatan için seve seve her an canını vermeye hazır olduğunu biliyoruz. Dün de bir şehidimizi hep birlikte uğurladık. Biz 15 Temmuz akşamı bir şey daha gördük, sadece güvenlik hizmeti yada kamu hizmeti yapan insanımız değil tüm bu milletin mensupları eğer gerekiyorsa başta canı olmak üzere tüm varlığını vermeye hazır olduğunu o günde gördük. O kahramanlardan birininde Berat’ını bugün Cumhurbaşkanımız adına kendisine vermenin gurununu yaşıyorum. Kendisinden Allah razı olsun, bu ülkeye kendisini yetiştiren anne babasından da razı olsun. Cumhurbaşkanımız ve milletimiz adına teşekkür ediyorum.”dedi.

Törene Ağrı Valisi ve Belediye Başkan vekili Süleyman Elban, İl Jandarma Komutanı Albay Gökhan Şahin, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Levent Akbaş, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mehmet Şafi Erim, Kurum amir ve müdürleri katıldı.

Hakkında MURAT HANÇER

Ayrıca Haberler..

Eleşkirt’te Okullar Tatil Edildi

Eleşkirt’te Eğitime Kar Engeli Ağrı’nın Eleşkirt ilçesinde yoğun kar yağışı taşımalı eğitim yapan okulları tatil …

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.