Ana Sayfa / GÜNDEM / AĞRI’DA FİKSTÜR ÇEKİLDİ, FUTBOL MAÇLARI 9 EKİMDE BAŞLIYOR EK

AĞRI’DA FİKSTÜR ÇEKİLDİ, FUTBOL MAÇLARI 9 EKİMDE BAŞLIYOR EK

2016-2017 futbol sezonu kura çekimi Ağrı Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu, Aydın Kasar toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Ağrı ASKF Başkanı Erkan Kösedağ, İl Hakem Kurulu Başkanı Bülent Yüzak, Futbol İl Temsilcisi Aslan Tayhan, Disiplin Kurulu Başkanı Musa Eraslan, Tüm Spor Adamları Derneği Başkanı Erol Yıldırım  ve spor kulübü temsilcilerinin katıldığı toplantıda amatör futbol liglerinin 9 Ekim cumartesi günü oynanması kararlaştırıldı.

 

Kura çekimi öncesinde konuşan Ağrı ASKF Başkanı Erkan Kösedağ " Bu sezon 11 takımın mücadele edeceği Ağrı Amatöründe ligden kopmaların önlenmesi, deplasman giderlerinin azlatılması için bir dizi tedbir aldık. Buna göre bu sezon ilimizdeki takımları mesafelerine göre gruplandırdık. İki grupta yapılacak müsabakalardan sonra gruplarında ilk iki sırayı alan takımlar ile en iyi üçüncü takım  Play-Off grubuna yükselecek. Bu takımların kendi aralarında oynayacakları maçlar sonunda şampiyon takım belli olacak. Bu tedbirlere rağmen lige katıldığı müsabakaya çıkmayan kulüpler hakkında Futbol Müsabaka Talimatının ilgili hükümlerini uygulayacağız " dedi.

Toplantı sonrasında spor kulüplerine ilk yardım malzemesi dağıtıldı.

 

İlk hafta programı ise şöyle;

Doğu Grubu: Bayazıt Spor – Serhat Spor, Hamur Kümbet Spor-Doğubayazıt Belediye Spor, Diyadin Gençlerbirliği – .Ağrı Vefa Spor

Batı Grubu: Patnos Spor-Patnos Gençlik Spor, Ağrı İdmanyurdu – Tutak Spor

 

 

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

AİÇÜ’de “Bilimsel Araştırma ve Yayın Etiği” Konferansı Düzenlendi

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’nde (AİÇÜ),  “Bilimsel Araştırma ve Yayın Etiği” Konferansı düzenlendi. AİÇÜ Kültür ve …