Ana Sayfa / GÜNDEM / Ağrı’da Fidanlar Geleceğe Nefes Oldu

Ağrı’da Fidanlar Geleceğe Nefes Oldu

Tarım ve Orman Bakanlığınca Türkiye genelinde gerçekleştirilen “Geleceğe Nefes” seferberliği kapsamında, Ağrı’da çeşitli alanlarda 25 bin fidan dikildi.

 

Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü koordinasyonunda başlatılan “Geleceğe Nefes” seferberliği çerçevesinde saat 11.11’de fidan dikim etkinlikleri başladı.

 

Tüm Türkiye’de eş zamanlı başlatılan etkinlik, Ağrı’da da TRT Park Aşkale Köyü Mevkiinde Valimiz Sayın Süleyman Elban ve Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Vali Elban, ‘’Sayın Cumhurbaşkanımızın prensipleriyle ağaçlandırma yaptık. Dolayısıyla bizlerde Ağrı olarak Türkiye’deki bu seferberliğe katılıp, en ön sıralarda yer aldık. Arkadaşların verdiği bilgilere göre Türkiye’de ağaç dikim sayısı bakımından ilk üçteyiz. Yüzde 156 oranına ulaştık. Bu süper bir rakam. Zaten Ağrı’da sürekli ağaçlandırma faaliyetlerimiz vardı. Bu ağaçlandırma gününü bahane ederek bundan sonra yoğun bir şekilde ilimizde ağaçlandırma faaliyetlerine devam edeceğiz. İlimize, ülkemize, çocuklarımıza, geleceğimize ve dünyamıza inşallah hayırlı olur’’ şeklinde konuştu.

 

Konuşmaların ardından Vali Elban ve protokol üyeleri, öğrenciler ile birlikte fidan dikimi gerçekleştirdi.

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

AK Parti İl Başkanı Halil Özyolcu’dan Basın Açıklaması

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.