Ana Sayfa / GÜNDEM / Ağrı’da çocuk yoğun bakım ünitesi açılışı yapıldı

Ağrı’da çocuk yoğun bakım ünitesi açılışı yapıldı

Ağrı’da çocuk yoğun bakım ünitesi açılışı yapıldı

Ağrı Valisi Musa Işın, Ağrı Devlet Hastanesi’ndeki yapımı tamamlanan çocuk yoğun bakım ünitesinin açılışına katıldı.

Kadın Doğum Hastanesi’nde bulunan çocuk yoğun bakım ünitesinin açılışına Vali Musa Işın’ın eşi Tuba Işın, İl Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Hasan Demir, İl Sağlık Müdürü Fikrîye Tekin ve kurum amirleri katıldı.

Çocuk yoğun bakım ünitesinin açılış töreninde konuşan Vali Işın, “çocuk yoğun bakım ünitesinin kapasitesi arttırıldı ve hizmete açıyoruz. Burada şu anda 4 çocuk doktorumuz hizmet veriyor. 5 tane çocuk doktorumuz da yeni atandılar. İnşallah en kısa zamanda görevlerine başlayacaklar. Böylece çok şikâyet edilen çocuk doktoru yok problemi de çözülmüş olacak” diye konuştu.

Sağlık kuruluşlarının vatandaşlara sağlık hizmetini sunabilecekleri en iyi şekilde yapmaya çalıştığını söyleyen Vali Işın, “sağlık personeli çalışanlarımız gece, gündüz zaman ayrımı yapmadan çok ciddi bir gayret göstermektedir. Sağlık personeli çalışanlarımıza bu fedakârlıklarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımıza da bu çalışmaların farkında olmaları konusunda rica ediyorum. Sağlık personeli çalışanlarımızı sahiplenmesini ve onlara daha iyi bir yaklaşım içerisinde olmalarını temenni ediyorum” diye konuştu.

Sağlık hizmetlerinin verilmesinde en ufak bir aksaklığın söz konusu olmadığını ifade eden Işın,” Bütün branşlarımızda doktorlarımız mevcuttur. Bu bütün ilçelerimiz için de geçerlidir. İlçelerimiz de modern devlet hastaneleri yapılmıştır. Oralarda da sağlık personellerimiz yeterlidir. Ağrı’da sağlık alanında hizmet sunumunda herhangi bir eksiklik söz konusu değildir. Gelecek yılsonu itibari ile devlet hastanemizi de açtığımız takdirde fiziksel olarak da hiçbir eksikliğimiz kalmayacak” dedi.

Işın,” Bu yoğun bakım ünitesinin bebeklerimiz  için sağlıklara vesile olmasını Allah’tan temenni ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun” dileklerinde bulundu.

Çocuk yoğun bakım ünitesinin açılışın yapan Işın, daha sonra eşi Tuba Işın ve beraberindekilerle yoğun bakım ünitesini gezerek hastane personellerinden çalışmalarla ilgi bilgi aldı.

IMG_0512

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

Başkan Sayan, Van’da Aşiret liderleri ile bir araya geldi

Belediye Başkanı Savcı Sayan, Van’da Kadim Aşiretler Federasyonu tarafından düzenlenen 5. yıl münasebeti ile kültür …