Ana Sayfa / GÜNDEM / AĞRI’DA “BİZ ANADOLUYUZ PROJESİ”

AĞRI’DA “BİZ ANADOLUYUZ PROJESİ”

AĞRI’DA “BİZ ANADOLUYUZ PROJESİ”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde, İçişleri Bakanlığınca hayata geçirilen “Biz Anadoluyuz Projesi” kapsamında, Ağrı’dan 50 öğrenci uçakla Kocaeli’ye gitti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde İçişleri Bakanlığınca 180 günlük eylem planı kapsamında hayata geçirilen, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki 21 ilden seçilecek 15 yaş ve altı 50 bin katılımcının ülkenin farklı illerini ziyaret edeceği projeden Ağrı’daki 2 bin 650 öğrenci yararlanacak.

Bu kapsamda 50 öğrenciden oluşan ilk kafile Ahmed-i Hani Havalimanı’nda düzenlenen törenle Kocaeli’deki tarihi ve kültürel mekanları gezmek amacıyla yola çıktı. Geziye katılacak öğrencilere, üzerinde “Biz Anadoluyuz” yazılı şapka, tişört ve çanta hediye edildi. Bazı öğrencilerin ilk kez uçağa binecek olmasından dolayı heyecanlı oldukları görüldü.  İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Turan, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Özlem Çeçen ile birlikte havalimanında öğrencileri yolcu etmeden önce bir araya geldi. Öğrencilerle bir süre sohbet eden İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Turan, öğrencilerle özçekim yaptı. Daha sonra öğrencileri yolcu eden Turan, ilk etapta 50 öğrenciyi Kocaeli’ye uğurladıklarını, yıl sonuna kadar ise 2 bin 650 öğrencinin Kocaeli’ye ve Muğla’ya  gönderileceğini kaydetti.

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

HÜDA PAR’dan Ağrı Haber Gazetesi’ne ziyaret

HÜDA PAR Ağrı İl Başkanı Şaban Gökhan ve yönetimi kentte yayın hayatını sürdüren Ağrı Haber …