Ana Sayfa / GÜNDEM / Ağrı’da Bekiran Aşiretinden Ak Parti’ye Destek

Ağrı’da Bekiran Aşiretinden Ak Parti’ye Destek

AK Parti Ağrı İl Başkanı Atmaca: “Demokratik olarak 80 milletvekiliyle Meclis’te temsil hakkını da kazandın, peki silahtan niye elini çekmiyor, Kürtler’e doğrultuyorsun”

AK Parti Ağrı İl Başkanı Kemal Atmaca, HDP’nin 80 milletvekiliyle Meclis’te temsil hakkı kazanmasına rağmen silahtan elini çekmeyip Kürtler’e doğrulttuğunu söyledi.

Atmaca, düzenlenen yemek etkinliğiyle “Bekiran” aşiretinin mensuplarıyla bir araya geldi.

Yemekte yaptığı konuşmada, birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyulduğunu belirten Atmaca, HDP’nin politikalarını eleştirdi.

Atmaca, HDP’nin Kürtler’in hakkını savunduğu iddiasıyla ortaya çıkmasına rağmen tam aksine Kürtler’in demokratik haklarını kullanmasının önüne ipotek koyduğunu iddia ederek, şunları söyledi:

“Demokratik olarak 80 milletvekiliyle Meclis’te temsil hakkını da kazandın. Peki silahtan niye elini çekmiyor, Kürtler’e doğrultuyorsun? Hani Kürt hakkını müdafaa eden sendin, haraç kesen sen, Kürt’ü katleden, Kürt’ü tehdit eden, Kürt’lerin demokratik haklarını özgür ortamda kullanmasına mani olan ve oylara ipotek koyan sen. Bu nasıl Kürtler’in hak müdafaacılığıdır. Bu nasıl bir Kürtçülüktür. Bunların memleket meselesi gibi bir derdi ve böyle bir sevdası yoktur. Bunlar sadece kendilerine giydirilen, tevdi edilen misyonu gerçekleştirmek için ancak bir taşeron firma gibi bir hizmet yürütmektedirler.”

Gençliğin bu anlayışın elinden kurtarılması gerektiğini dile getiren Atmaca, “Gençlik elden gidiyor. Bunlar kültür merkezleri kuruyorlar. Bu kültür merkezlerinde yeni bir dil, tarih, kültür inşa etmeye çalışıyorlar. Bunların referansları Zerdüşlüğe dayanıyor. Milletin asıl değerlerinin tek temsil edildiği yer AK Parti’dir” dedi.

agrida-bekiran-asiretinden-ak-partiye-destek-001

agrida-bekiran-asiretinden-ak-partiye-destek-003

agrida-bekiran-asiretinden-ak-partiye-destekagrida-bekiran-asiretinden-ak-partiye-destek

agrida-bekiran-asiretinden-ak-partiye-destek-003

agrida-bekiran-asiretinden-ak-partiye-destek-001

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

 Bursa Vali Yardımcısı Şeref AYDIN’ın Acı günü

Bursa Vali Yardımcısı Şeref AYDIN’ın babası  muhterem Hacı Selahattin AYDIN Hakk’ın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi bugün …