Ana Sayfa / GÜNDEM / AĞRI’DA AKARYAKIT VE LPG İSTASYONLARI DENETİMLERİ ARALIKSIZ OLARAK DEVAM ETMEKTEDİR

AĞRI’DA AKARYAKIT VE LPG İSTASYONLARI DENETİMLERİ ARALIKSIZ OLARAK DEVAM ETMEKTEDİR

AĞRI’DA AKARYAKIT VE LPG İSTASYONLARI DENETİMLERİ  ARALIKSIZ OLARAK DEVAM ETMEKTEDİR

 

Ağrı Sanayi ve Teknoloji il Müdürlüğü tarafından ilde faaliyet gösteren akaryakıt ve LPG istasyonlarında denetimler aralıksız olarak devam etmektedir.

Konu ile ilgili Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Murat İBİK yaptığı açıklamada, Müdürlüğümüz denetim elemanlarınca 3516 sayılı Ölçüler ve Ayar Kanunu, 5015 sayılı Petrol Piyasası Kanunu kapsamında denetimler yapılmakta ve akaryakıt ve LPG istasyonlarında yer alan sayaçların doğru, çalışıp çalışmadığı, damga ve belgelerinin uygun olup olmadığı kontrol edilmektedir.

Ayrıca akaryakıt ürünlerinin Ulusal Marker seviyeleri ile ilgili testler yapılmakta ve akaryakıt sayaçlarının doğru çalışıp çalışmadığı, LPG istasyonlarında ise miktar tespitinin yanı sıra ev tüplerine kaçak dolum yapılıp yapılmadığı kontrol edilmektedir.

Yapılan denetimler sonucunda mevzuata aykırı bir durum tespit edilmesi durumunda gerekli cezai işlemler anında uygulanmaktadır.

Vatandaşlarımızın akaryakıt alırken aldatılmaması ve güvenli doğru ulusal standartlarımıza uygun akaryakıt ve LPG alımlarının temini amacıyla denetimlerimize aralıksız olarak devam edeceğiz dedi.

Hakkında MURAT HANÇER

Ayrıca Haberler..

Diyadin’de sel can aldı : 4 ölü

Ağrı’nın Diyadin ilçesinde etkili olan selde 2’si çocuk, 4 kişi hayatını kaybetti. Ağrı‘nın Diyadin ilçesinde etkili olan …

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.