Ana Sayfa / GÜNDEM / Ağrı’da 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 95’inci yıl dönümü coşkuyla kutlandı.

Ağrı’da 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 95’inci yıl dönümü coşkuyla kutlandı.

Ağrı’da sabah Abide Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başlayan 30 Ağustos Zafer Bayramı töreni, Ağrı Valisi ve Belediye Başkanı Süleyman Elban’ın makamında tebrikleri kabul etmesi ile devam etti. Valilik makamında tebrikleri kabulünün ardından saat 10’da Erzurum Caddesi’nde düzenlenen Zafer Bayramı törenine Vali Süleyman Elban, 12’nci Mekanize Piyade Tugay Komutanı Ahmet Ömercikli, Ağrı AK Parti Milletvekili Cesim Gökçe, İl Emniyet Müdürü Kenan Yıldız, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Gökhan Şahin, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlandı. Vali Elban, ve Tugay Komutanı Ömercikli törene katılan asker ve vatandaşları selamladı. Programın devamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı okundu. Ortaokul ve Lise öğrencilerinin okuduğu şiirlerin ardından, program folklor ekibinin gösteri sunması, öğrenci ve askeri birliklerin geçişi ile tören sona erdi. Törenden sonra Vali Elban, Tugay Komutanı Ömercikli ve beraberlerindeki heyet vatandaşların 30 Ağustos Zafer Bayramını kutladıktan sonra ordu evine geçtiler. Basına kapalı olan program burada son buldu.

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

AĞRI BELEDİYESİ KAR ÇALIŞMALARINI ARALIKSIZ SÜRDÜRÜYOR

Ağrı Belediyesi etkili olan kar yağışının ardından şehir merkezi ve mahallelerde kar çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. …