Ana Sayfa / GÜNDEM / Ağrı’da 2.Bal Festivali Bakan Pakdemirli’nin Katılımıyla Başladı.

Ağrı’da 2.Bal Festivali Bakan Pakdemirli’nin Katılımıyla Başladı.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Ağrı Valiliği ile Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen 2. Bal Festivali için Artvin’den helikopterle Ağrı’ya geldi. Ahmed-i Hani Havalimanı’nda Ağrı Valisi Süleyman Elban ve AK Parti Milletvekili Ekrem Çelebi tarafından karşılanan Bakan Pakdemirli, Kültür ve Kongre Merkezi bahçesinde gerçekleştirilen festival programına katıldı. Burada konuşan Bakan Pakdemirli, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin tarihin yönlendirdiği isabetli bir tercih olduğunu söyledi. Türkiye’nin enerjisini israf eden parlamenter sistemin süresinin dolduğunu belirten Pakdemirli, Türkiye’nin praganlarından kurtulduğunu ve ülke olarak 2021, 2023 ve 2071 hedeflerinin olduğunu kaydetti. Bakan Pakdemirli, “Biz birlik ve beraberliğimizi muhafaza ettiğimiz sürece hiç şüpheniz olmasın ki 21. yüzyıl Türk yüzyılı olacaktır. İnşallah güçlü ve lider Türkiye’yi hep birlikte inşa edeceğiz. Ben sorunları dinleyen, herkesi dinleyen, kapısı herkese açık bir bakan olmaya sizlerin huzurunda söz veriyorum. Bir yanda hasat vakti diyoruz, bağdaki üzüm üreticisinin bağ bozumuna eşlik ediyoruz, memleketin her karış toprağını çiftçilerimizle bir arada dolaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

Ağrı Valiliği koordinasyonunda, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, SERKA ve Arı yetiştiriciliği Birliği iş birliğiyle ‘2.Ağrı Bal Festivali’ düzenlendi.

Dünyada mevcut bal, bitki ve tür çeşitlerinin yüzde 75’nin Türkiye’de olduğuna değinen Bakan Pakdemirli, 40’ın üzerinde ülkeye bal ihracatı yapıldığını ve Çin’den sonra bal üretiminde Türkiye’nin dünya 2’ncisi olduğunu ifade etti. Pakdemirli, “Ülke olarak çok önemli bir eşikteyiz. Bir yandan büyüyor, bir yandan da iç ve dış mihraklarla uğraşıyoruz. Bizleri top ve tüfekle yıkamayanlar, dolarla ve algı yöntemiyle alt etmeye çalışıyorlar. Buğdaya, una, ekmeğe zam geliyor diye vatandaşlarımızı zur edenlere milletçe milli bir duruş sergileyerek gereken cevabı veriyoruz. Bende bu konuda çok spekülasyonlar olduğu için tüm zincir mağazalarımızı aradım. Onlara siz ne düşünüyorsunuz diye sordum, onlar da ‘Yıl sonuna kadar ekmeğe zam yapmayacağız’ dediler” şeklinde konuştu.

Kültür ve Kongre Merkezi’nde yapılan festivale Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli, Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu, Valimiz Sayın Süleyman Elban, Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi, , Hayvancılık Genel Müdürü Zekeriya Erdurmuş, TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal, İ.Ç. Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut, Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Vali Yardımcıları, Ak Parti İl Başkanı Abbas Aydın, kamu kurum amirleri, bal üreticileri ve vatandaşların katıldığı festival, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

“Artık bu millet ısırıldığı delikten bir daha ısırılamayacaktır”

Türkiye’nin kadim bir devlet olduğunu ifade eden Pakdemirli, “Avcının hikayesi aslan ortaya çıkana kadardır. Artık aslan sahneye çıkmıştır. Takke düşmüş kel görünmüştür. Aziz milletimiz kendisine oynanan oyunların farkındadır. Artık bu millet ısırıldığı delikten bir daha ısırılamayacaktır” diye konuştu.

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

AİÇÜ’de Kulaçlar Engelleri Aşmak İçin Atıldı

AİÇÜ’de Kulaçlar Engelleri Aşmak İçin Atıldı Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’nde (AİÇÜ) ‘3 Aralık Dünya Engelliler …