Ana Sayfa / GÜNDEM / Ağrı’da 15 temmuz demokrasi gençlik ve spor kulübü derneği kuruldu.

Ağrı’da 15 temmuz demokrasi gençlik ve spor kulübü derneği kuruldu.

Ağrı'da 15 Temmuz Demokrasi Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Kuruldu. Dernek Başkanı Sebahattin Aktay ilk ziyaretlerini Ağrı Haber Gazetesi Sahibi Murat Hançer'e yaptıklarını belirtti. Aktay " derneğimizin amacı tabiki öncelikle gençlerimiz olacak, gençlere ve gençliğe dair gelişen üreten bir projeci dernek olacağımıza inanıyorum. Ağrı'da bu düzeyde bir dernek pek yok, biz bir ilki gerçekleştirerek elimizden ne geliyorsa yapmayı planlıyoruz."dedi. 

Dernek tüzüğü ;

Derneğin Adı: “Ağrı 15 Temmuz Demokrasi Gençlik ve Spor Kulübü Derneğidir.Derneğin merkezi Ağrı’dır.Kısa Adı: AĞDED’ dir.Dernek, yurt içinde ve yurt dışında şube açabilir. Dernek, 15 Temmuz’da ülkemizde darbe girişiminde bulunulmuş ve Halkın direnişi sayesinde bastıran darbede gazi ve şehit olanları moral motivasyon yönünden desteklemek imkanlar ölçüsünde ailelere maddi ve manevi yardımlarda bulunmak okuyan çocuklarına burs vermek amacı ile kurulmuştur.   

Dernek Sosyal Kültürel ve Sportif Alanda faaliyet gösterir. Kültürel Alanda Halk Oyunları b- Halk Müziği c- Tiyatro  d- Kültürel gezilere – Ağrı ve Anadolu Kültürünü araştırma ve arşivlemek– Sportif Alanda Futbol – Basketbol – Güreş – Atletizm – Boks – Doğa Sporları – Kayak – Gençlerin Sosyal Kültürel ve Sportif Alanda gençlerimizin boş zamanlarının daha verimli geçmesini sağlamaktır.

 

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

HÜDA PAR’dan Ağrı Haber Gazetesi’ne ziyaret

HÜDA PAR Ağrı İl Başkanı Şaban Gökhan ve yönetimi kentte yayın hayatını sürdüren Ağrı Haber …