Ağrı Valisi Mustafa Koç’un10 Kasım Atatürkü anma günü mesajı

Ağrı Valisi Mustafa Koç’un10 Kasım Atatürkü anma günü mesajı

ABONE OL
10 Kasım 2023 00:04
Ağrı Valisi Mustafa Koç’un10 Kasım Atatürkü anma günü mesajı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ağrı Valisi Sayın Mustafa KOÇ, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 85. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

 

Vali, yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi: “Bugün Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu, Cumhuriyetimizin baş mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 85. yıl dönümündeyiz. Bu vesileyle onu ve kahraman silah arkadaşlarını, şehitlerimizi, gazilerimizi bugün Türk Milleti olarak bir kez daha rahmetle ve minnetle yâd ediyoruz. Ruhları şad, makamları ali olsun.

 

Geçtiğimiz günlerde; Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılını büyük bir coşku ve heyecanla karşılarken, 10 Kasım’a içimiz buruk bir şekilde girmiş bulunuyoruz. Lakin bugün, bir yas günü olmaktan öte, onun ve şehitlerimizin bizlere devrettiği değerleri ve kazanımları daha iyi anlamak ve onlara daha güçlü şekilde sahip çıkmak için bir olanaktır. O, büyük mücadeleler sonucunda kurduğu ve ‘’Benim en büyük eserim.’’ dediği Cumhuriyet başta olmak üzere, değeri hiçbir şeyle ölçülemeyecek olan nice eseri de Türk Milletinin hizmetine sunmuş, bu uğurda ömrünün son yıllarına kadar dur durak bilmeden vatan aşkıyla mücadele etmiştir. Sadece Türk Milletinin değil, aynı zamanda içinde bulunulan çağın da dışına çıkarak, insanlığın ve dünyanın hafızasında büyük bir lider olarak yer edinmiştir.

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Kurtuluş Savaşı mücadelesinin verildiği o çetin yıllarda, ‘’Ya İstiklal Ya Ölüm’’ diyerek, milletimizin kurtuluş reçetesinin yolunu çizmiş, kabiliyeti ve engin askeri birikimiyle vatanımızı o buhranlı zamanlardan çekip çıkarmış ve Türk Milletinin hiçbir zaman, hiçbir koşulda başkalarının boyunduruğu altına giremeyeceğini buna yeltenenlerin ise sonlarının hüsran olacağını tüm dünyaya duyurmuştur. Çok şükür ki devletimiz, şanlı geçmişinden aldığı güçle ve inançla, bugün çok daha güçlü ve kudretlidir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük hayali ve ideali, böylesine güçlü ve ilelebet payidar kalacak olan Türkiye Cumhuriyeti’ydi. Onun kararlı bir devlet adamı oluşu, insanlığa ve zamanının mazlum toplumlarına da umut ışığı olmuştur. O yalnızca bizlere kattığı değerler ve kazanımlarla değil, fikirleriyle de dünya toplumlarına ilham kaynağı olmuştur.

 

Bugün ona göstereceğimiz en büyük saygı ve sevgi; Cumhuriyetimizi muhafaza kararlılığını bir kez daha tazeleyip, onun ilke ve inkılapları ışığında, ‘’Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır.’’ sözünü kendimize şiar edinip Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılı olan Türkiye Yüzyılı için çok çalışmak ve bu uğurda vatanımızın her bir ferdi olarak, üzerimize düşen görevleri layıkıyla yerine getirip ülkemizi her anlamda hak ettiği seviyelere taşımaktır.

 

İnanıyorum ki, geleceğimiz olan gençlerimiz de aynı şuurla başta Cumhuriyetimizi ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere kazandırdığı değerleri daha da ileriye taşıyacak, ülkemizin refah ve bereketi için ellerinden gelen gayreti göstereceklerdir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle bir kez daha, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ülkemizin bağımsızlığı için şehadete yürüyen tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle; gazilerimizi şükranla anıyorum

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    300x250r
    300x250r
    Ağrı Haber, Ağrı Haberleri, Ağrı Haber Gazetesi