Ana Sayfa / GÜNDEM / Ağrı Valisi Musa Işın Yaralı Askerleri Hastanede Ziyaret Edip Açıklamalarda Bulundu.

Ağrı Valisi Musa Işın Yaralı Askerleri Hastanede Ziyaret Edip Açıklamalarda Bulundu.

Ağrı Valisi Musa Işın Yaralı Askerleri Hastanede Ziyaret Etti. Ağrı Valisi Musa Işın, Tendürek Dağında terör örgütü mensupları ile çıkan çatışmada yaralanan askerleri tedavi gördükleri Doç. Dr. Yaşar Eryılmaz Doğubayazıt Devlet Hastanesinde ziyaret etti.

Vali Işın, Tendürek Dağı Kışlak mevkinde bir grup teröriste yönelik yapılan operasyonda bir askerin çatışma esnasında bir askerin de helikopter pervanesinin çarpması sonucu şehit olduğunu söyledi.

Çatışmada 11 askerin yaralandığını aktaran Vali Musa Işın, : “Yaralı askerlerimizin durumu iyiye doğru gidiyor. Hayati tehlikesi olan 2 askerimiz ameliyata alınmıştır ve onların da durumu iyiye doğru gidiyor. İnşallah hepsi şifa bulacaktır. Ayrıca operasyon bölgesinde bulunan teröristlerin tümü imha edilmiştir. 5 terörist ölü olarak ele geçirilmiştir. Dağda bir terörist kalmayıncaya kadar operasyonlarımız hız kesmeden devam edecektir. Bu ülkeye, bu aziz millete ihanet edenler bunun bedelini canlarıyla ödemeye devam edecekler. Bu konuda hiçbir vatandaşımızın şüphesi olmasın. Devletimizin, hükümetimizin kararlılığı devam ediyor ve edecektir. Şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifa diliyorum. Vatanımızın, milletimizin bütünlüğü için bedel ödemek gerekiyorsa biz 80 milyon olarak bu bedeli ödemeye hazırız. Milletimizin başı sağ olsun. Ailelerimize baş sağlığı diliyoruz.”diye konuştu.

Aynı Zamanda Twitter Üzerinden Açıklamalarda da bulunan Vali Musa Işın” Jandarma Özel Harekat birliklerimizce Tendürek Dağı’nda yapılan operasyonda 7 terörist ihanetlerinin bedelini canlarıyla ödemiştir. Operasyon esnasında 1 uzman Çavuş Helikopter kazasıyla, 1 uzman Çavuş ise Çatışmada şehit düşmüş, 11 askerimiz ise yaralanmıştır.Terörist grup tamamen muhasara altına alınmış olup imha edilinceye kadar operasyon devam edecektir. Operasyon bittiğinde ayrıca açıklama yapılacaktır. Bu kutsal vatanda bir tek hain bırakılmayacaktır.Şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar dileriz.Dünden beri Tendürek Dağı’nda devam eden operasyonda 2 terörist daha ihanetlerinin bedelini canlarıyla ödemiştir. Operasyon devam etmektedir”dedi.

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

HÜDA PAR’dan Ağrı Haber Gazetesi’ne ziyaret

HÜDA PAR Ağrı İl Başkanı Şaban Gökhan ve yönetimi kentte yayın hayatını sürdüren Ağrı Haber …