Ana Sayfa / GÜNDEM / Ağrı Valisi Musa Işın Muhtarlarla İftar’da buluştu.

Ağrı Valisi Musa Işın Muhtarlarla İftar’da buluştu.

Ağrı Valisi ve Belediye Başkan Vekili Musa Işın, Ağrı valiliği tarafından mahalle ve köy muhtarları için düzenlenen iftar programında yaptığı konuşmada ”Öyle bir gün gelecektir ki terörü asla ağzımıza almayacağız, o gün de yakındır. Bu fitne ve fesatlardan sırtımızı ve yakamızı kurtaracağız. Başka güzel şeylerden bahsedeceğiz. Artık çocuklarımız için hayaller kuracağız, gençlerimiz için iş ve aş üreteceğiz.” dedi.

Valilik tarafından düzenlenen İftar programına Ağrı Valisi ve Belediye Başkan vekili Musa Işın, Vali Yardımcıları Ejder Demir, Kamil Aksoy, Muhtarlar derneği başkanı Mehmet Demir, Özel idare genel sekreteri Erhan Tenekeci ve muhtarlar katıldı.

Işın “Allah’a şükürler olsun. Kötü niyetler içimizden gitti. Gece gitti, gündüz geldi. Güneş adeta üzerimize doğdu. Ağrı’mıza bir şey olmasın, Ağrı’mız yanlış yere gitmesin, insanlarımız zarar görmesin, insanlarımızın arasına fitne tohumları ekilmesin, çocuklarımız ile gençlerimiz elimizden alınmasın, anneler gözü yaşlı olmasın. Niyetimiz buydu, hep beraber gayret gösterdik ve artık o beladan, musibetten epey bir uzaklaştık. Allah bir daha bize o kötü günleri yaklaştırmasın. Çocuklarımızla beraber sofralarımızda huzur içerisinde oturmayı nasip etsin. Allah bizi bunun için yaratmıştır. Terör kötülüktür, bu iyiliktir. İnsan olalım, birbirimizi sevelim. Çocuklarımızı gençlerimizi elimizden almak isteyenlere fırsat vermeyelim. Huzurumuzu kaçıranları içimizden kovalım, izin vermeyelim. “diye konuştu.

Bu yıl Ağrı’nın yarısının doğalgaza kavuşacağını dile getiren Işın “Bugüne kadar ne söz verdiysek yerine getiriyoruz. Ağrı’nın doğalgaza kavuşması için kazma kürek vuruldu. Şu anda 2 ekip çalışıyor, ramazandan sonra 4 ekip günde 600 metre mesafe katediyor ve  Bu sene şehrin yarısına doğalgaz verilecek.” dedi.

İftar sonrası muhtarları uğurlayan Işın verilen sözlerin yerine getirileceğinide söyledi.

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

AİÇÜ’de “Bilimsel Araştırma ve Yayın Etiği” Konferansı Düzenlendi

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’nde (AİÇÜ),  “Bilimsel Araştırma ve Yayın Etiği” Konferansı düzenlendi. AİÇÜ Kültür ve …