Ana Sayfa / GÜNDEM / Ağrı Valisi Musa Işın: Devlete Dua Etmeyeceğiz de Kime Edeceğiz?

Ağrı Valisi Musa Işın: Devlete Dua Etmeyeceğiz de Kime Edeceğiz?

Hafta sonları mahallelerde düzenlenen kahvaltılarda vatandaşlarla sohbet eden Ağrı Valisi Musa Işın, kentte zengin olanların dışında herkese yardım yapıldığına dikkati çekerek, “Bu yardımı yapan, desteği veren devlete dua etmeyeceğiz de, kime dua edeceğiz?” dedi.

Alparslan Mahallesi sakinleri ile birlikte, taziye evinde kahvaltıda buluşan Vali Musa Işın, yaptığı konuşmada Türkiye’nin güçlü, zengin ve herkese yetecek kadar büyük olduğuna işaret etti. Eğitim, sağlık, sosyal yardımlar gibi alanlarda yapılan hizmetlerden söz eden Vali Işın, şunları söyledi:

“Devletimiz, Ağrı’da zengin olanların dışında, herkese yardım yapmaktadır. Bunlar arasında, özellikle engelli olanlar, eşi olmayanlar, hatta eşi cezaevinde olanlar, maddi durumu yetersiz olanlara da yardımını esirgemez. Bu yardımı yapan, desteği veren devlete dua etmeyeceğiz de, kime dua edeceğiz? Daha dün İran sınırından 59 Afgan, bu tarafa geçti. Hemen hemen her hafta, onar kişi, yüzer kişi geliyor. Ne sebeple geldiklerini sorduğumuzda, şu cevabı alıyoruz: Türkiye zengindir, adildir, şefkatlidir. Biz de burada huzur içinde yaşamak istiyoruz.”

Konuşmasının ardından mahalle sakinlerinin sorunlarını dinleyen Vali Musa Işın, halkın sorunlarını not etti. Vali Musa Isın’ın daha sonra oyuncak dağıtarak çocukları sevindirdi. – Ağrı

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

Başkan Sayan Açıkladı ” Türkiye’nin en ucuz ekmek fiyatı Ağrıda

Başkan Sayan Açıkladı. Türkiye’nin en ucuz ekmek fiyatı Ağrı’da   Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan …