Ana Sayfa / GÜNDEM / Ağrı Valisi Musa Işın, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve spor Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Ağrı Valisi Musa Işın, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve spor Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Ağrı Valisi Musa Işın, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve spor Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.
Işın 19 Mayıs ile ilgili mesajında “19 Mayıs; milletimizin gafletten silkinişi, destansı uyanışı ve bağımsızlık uğruna her şeyi göze aldığını kanıtlayan olağanüstü stratejik yeniden doğuşu olarak, tarihe damgasını vurmuştur” ifadesini kullandı.
19 Mayıs’ın Vatan topraklarını alçakça paylaşmaya cüret edenlere ve ona el uzatanlara Gazi Mustafa Kemal ile arkadaşlarının verdiği kesin bir cevap ve özgürlüğün kanla canla yazılan muhteşem tanımı olduğunu belirten Büyükerşen, mesajının devamında şu ifadelere yer verdi:
“Ulu Önder Atatürk’ün, “Sizler, yani yeni Türkiye’nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz. Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar. Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir” sözleri her zaman yol göstericimiz olmalıdır. Bu heyecan, coşku ve Türkiye Cumhuriyetini koruma kararlığıyla, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu vatan için ölümü göze alan silah arkadaşlarını saygı ve minnetle anıyorum.”dedi.

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

HÜDA PAR’dan Ağrı Haber Gazetesi’ne ziyaret

HÜDA PAR Ağrı İl Başkanı Şaban Gökhan ve yönetimi kentte yayın hayatını sürdüren Ağrı Haber …