Ana Sayfa / GÜNDEM / Ağrı Valisi Işın:

Ağrı Valisi Işın:

Ağrı Valisi Musa Işın, süreçle ilgili açıklamalarda bulunarak, “16-17 yaşında çocuklarımızı elimizden alıp götürüyorlar. ya öleceksin, ya öldüreceksin diyorlar. Kürtlerin mayasında insan öldürmek yoktur” dedi.

Ağrı Valisi Musa Işın, eşi Tuba Işın ile birlikte Yavuz mahallesi sakinleriyle kahvaltıda bir araya geldi. Programda konuşan Vali Işın, Türkiye’yi, Suriye ve Irak’a benzetmeye çalışanların olduğunu belirterek, bunlara fırsat verilmemesi gerektiğini söyledi.

Ağrılı vatandaşların çocuklarıyla birlikte huzurlu bir şekilde yaşamak istediğini ifade eden Vali Işın, “Allah’a çok şükürler olsun Ağrı halkı şuurludur, dindardır, geleneklerine bağlıdır. Çocuklarıyla beraber huzurlu bir şekilde yaşamak istiyor. Çocuklarınıza, gençlerinize sahip çıkın. Bugünün kıymetini bilelim ve bunları çocuklarımıza, gençlerimize anlatalım. Çocuklarımızı heba ettirmeyelim. Bakın birileri geliyor, 16-17 yaşında çocuklarımızı elimizden alıp götürüyor. ‘Ya öleceksin, ya öldüreceksin’ diyorlar. Değerli kardeşlerim biz yaşatmak için varız. Bir insanı öldürmek bütün kainatı öldürmek demektir Allah öyle diyor. Öldürmek ile bir yere gidilmez, terör ile bir yere gidilmez. Bunlar Kürt halkının mayasında olan şeyler değildir. Geleneklerinde olan şeyler değildir. Adam öldüreceksin, esnafı haraca bağlayacaksın. Malına mülküne göz dikeceksin, tehdit edeceksin. İster Kürt olsun, ister Türk olsun, ister Fransız olsun, yanlışı yapan yanlıştır. Bizim tek derdimiz değerli kardeşlerim hepinizin huzur içinde yaşamasıdır” şeklinde konuştu. – AĞRI

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

AK Parti İl Başkanı Halil Özyolcu 23 Nisan dolayısıyla bir mesajı yayınladı

AK Parti İl Başkanı Halil Özyolcu’nun 23 Nisan mesajında şöyle dedi Tüm çocukların 23 Nisan …

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.