Ana Sayfa / GÜNDEM / Ağrı Valisi Işın: Sivil Halk Terör Örgütünün Şerrinden Kaçıp İstanbul a Sığınıyor

Ağrı Valisi Işın: Sivil Halk Terör Örgütünün Şerrinden Kaçıp İstanbul a Sığınıyor

Ağrı Valisi Işın: Sivil halk terör örgütünün şerrinden kaçıp İstanbul’a sığınıyor

AĞRI Valisi Musa Işın, sabah kahvaltısını Kazım Karabekir Mahallesindeki vatandaşlarla birlikte yaptı. Vali Işın, terör örgütünün baskılarına dikkat çekerek, “Sivil halk Cizre, Silopi, Sur’da terör örgütünün şerrinden kaçıp İstanbul’a sığınıyor”dedi.

Eşi Tuba Işın ile birlikte Kazım Karabekir Mahallesinde ki Beşevler taziye evinde vatandaşlarla kahvaltıda bir araya gelen Vali Musa Işın, Ağrı’ya yapılan toplam yatırım miktarının 2 milyar 300 milyon TL olduğunu, 30 bin annenin hesabına her ay okula giden kız ve erkek çocuğu için eğitim ve sağlık hizmeti yardımı yapıldığını bildirdi. Irak, Libya, Tunus, Mısır, Suriye, Cezayir, Ürdün, Filistin, Afganistan, Pakistan ve Türkiye’de kan aktığına dikkati çeken Vali Musa Işın, şunları söyledi:

“Sivil halk Cizre, Silopi, Sur’da terör örgütünün şerrinden kaçıp İstanbul’a sığınıyor. Gidecek başka yerimiz yok. PKK diyor ki, ben dinsiz bir örgütüm. Kuranları yakıyor, camileri yakıyor, karne alan Kürt çocuklarının üzerine bomba atıyor. PKK hem Kürtlerin düşmanıdır, hem de İslamın düşmanıdır. Eğer İslamın düşmanı olmasaydı cami yakar mıydı? Biz bunları yapamayız. Biz haşa huzurdan, Peygamber Efendimize hakaret edebilir miyiz? Bir Müslüman, kendi peygamberine hakaret etmez. Diyarbakır’da peygamber efendimize yapılan hakaret afişlerini hepimiz gördük. Biz böyle bir örgütün peşinden gidemeyiz.”

Ağrı’da geçmişte PKK terör örgütünün kurduğu sözde mahkemelerle ilgili olarak Vali Işın, “Bakınız ben buraya geldiğimde bir mahkeme kurmuşlardı. Kendilerince bir mahkemeydi. Esnafların hepsini haraca bağlamışlardı. Haraç vermeyenleri de dağa götürüp, işkence yapıyorlardı. Esnaf cebinde 10 kuruşu zor görürken, sen kalkıp esnafı dağa götürüyorsun, zincire vurup parasını alıyorsun! Böyle haydutluk olur mu?” diye konuştu.

Vali Musa Işın eşi Tuba Işın ile daha sonra mahalle sakinlerinin sorunlarını dinledi.

 

DHA

 

 

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

 Bursa Vali Yardımcısı Şeref AYDIN’ın Acı günü

Bursa Vali Yardımcısı Şeref AYDIN’ın babası  muhterem Hacı Selahattin AYDIN Hakk’ın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi bugün …