Ana Sayfa / GÜNDEM / Ağrı Valisi Işın Helise Günü Etkinlikleri Kapsamında Mehmet Akif Ersoy Mahallesindeydi.

Ağrı Valisi Işın Helise Günü Etkinlikleri Kapsamında Mehmet Akif Ersoy Mahallesindeydi.

Ağrı Valisi Işın Helise Günü Etkinlikleri Kapsamında Mehmet Akif Ersoy Mahallesindeydi.

Vali Işın, “Helise Günü Etkinlikleri” kapsamında Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’ndeki taziyeevinde mahalle sakinleri ile bir araya geldi.

Burada bir konuşma yapan Işın, bir buçuk yıldır Ağrı’da terör olaylarının yaşanmadığına işaret ederek, Kürtlerin samimi, dindar, misafirperver, namuslu, haysiyetli, şerefli insanlar olduğunu belirtti.

Vali Işın, “Benim sizden bir tek ricam vardır. Aramıza fitne sokanlara, memleketimizi, Ağrımızı yanlış yöne götürenlere, bizi huzursuz edenlere, fırsat vermeyelim. Biz, terörist elebaşlarıymış, eşkıyaymış, Allah’ı tanımayan, Peygamberi tanımayan, katil, namusuz, hırsız, arsız, eşkıya, araç yakan, ev yakan, bunlar kim ya? Bunlar haydut, eşkıya bunlar. Bunlar bizi temsil edemez.

Bunlar Kürt değiller. Bunlar onun bunun uşağıdır. Kürtler samimi insanlardır, dindar insanlardır, misafirperver insanlardır, namuslu ve haysiyetli insanlardır. Şerefli insanlardır. Şerefsizlerin, namussuzların, alçakların, teröristlerin, hainlerin peşinden gidecek insanlar değildir.” diye konuştu.

 

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

AİÇÜ’de “Bilimsel Araştırma ve Yayın Etiği” Konferansı Düzenlendi

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’nde (AİÇÜ),  “Bilimsel Araştırma ve Yayın Etiği” Konferansı düzenlendi. AİÇÜ Kültür ve …