Ana Sayfa / GÜNDEM / Ağrı Valisi Işın, Demirtaş tan

Ağrı Valisi Işın, Demirtaş tan

Ağrı Valisi Musa Işın, isim vermeden HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ı ‘Hazret’ diye söz etti. Işın, “Hazret ‘Sur’da yasakları kaldırın hendekler bir daha olmayacak’ demiş. Sayenizde ba’de harabul Sur. Samimi iseniz bu teklifinizi Nusaybin, İdil ve Yüksekova için yapınız.” dedi.

İSİM VERMEDEN BU KONUYA DEĞİNDİ HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, dün yaptığı açıklamada, sokağa çıkma yasağının sürdüğü Diyarbakır’ın Sur İlçesi’nde yasak ve ablukanın kalkması halinde, bir daha hendek ve barikat olmayacağını söyledi. Demirtaş, Çarşamba günü de Diyarbakırlılara Sur’a yürüme çağrısında bulundu. İsim verden bu konuya değinen Vali Musa Işın, 20 saat önce Twitter hesabından şu açıklamayı yaptı:

“HAZRET ‘SUR’DA YASAKLARI KALDIRIN’ ” “Hazret ‘Sur’da yasakları kaldırın hendekler bir daha olmayacak’ demiş. Sayenizde ba’de harabul Sur.

“SAMİMİYSENİZ BU TEKLİFİ YÜKSEKOVA İÇİN YAPINIZ”

Samimi iseniz bu teklifinizi Nusaybin, İdil ve Yüksekova için yapınız. Ölüme ve öldürmeye gönderdikleriniz teslim olsunlar. Akibet belli. Hiç olmazsa örgütünüz tarafından mankurt (ulusal kimlikten uzaklaşan, içinde bulunduğu topluma yabancılaşan) yapılan 1000’e yakın terörist de yeniden yaşama şansına kavuşur. Haydi vakit varken acıyın onlara.”

Hakkında Ağrı Haber - Admin

Ayrıca Haberler..

İLİMİZDE DOMATES HASADI YAPILDI

İlimiz Merkez Yazılı Köyü’nde Erol ŞAHİN’e ait domates tarlasında İl Müdürü Kenan ENGİN’in de katılımıyla …

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.